Неділя, 19 Вересня

Освітяни Львова висловились проти роботи кіосків біля навчальних закладів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У п’ятницю, 18 вересня, на засіданні виконавчого комітету говорили про роботу тимчасових споруд, а також обговорили причини вилучення кількох сотень об’єктів із комплексної схеми.

Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, освітяни та духовенство Львова висловилися проти неконтрольованого продажу алкоголю у МАФах. Адже часто у таких тимчасових спорудах продають алкоголь чи тютюн, а малі архітектурні форми нерідко розташовані біля навчальних закладів.

«Ми надзвичайно зацікавлені в тому, щоб МАФ було менше, щоб вони не розташовувались біля шкіл. Ми підтримуємо ідею скорочення їх кількості поблизу навчальних закладів, що буде корисно для життя і здоров’я дітей, а також заспокоїть наших батьків», — зазначила директорка СШ №43 Ірина Чорнобиль.

Також через продаж алкоголю в МАФах висловився голова комісії «За тверезість життя» у Львівській Архиєпархії УГКЦ отець Юрій Дрізд.

«Питання щодо МАФів, які неконтрольовано продають алкоголь, треба ставити насамперед правоохоронним органам. А до цієї ситуації загалом, як священник, ставлюся максимально негативно, адже споювати людей— великий гріх», — вважає о. Юрій Дрізд.

Нагадаємо, 26 грудня на сесії ЛМР прийняли ухвалу «Про здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території міста Львова», що мала регулювати діяльність наявних у місті тимчасових споруд. Загалом у Львові є близько 300 споруд, що не мають дозвільних документів та не увійшли до комплексної схеми міста.

Пізніше, через протести підприємців у мерії створили спеціальну комісію, яка мала напрацювати компромісне рішення. Як розповів Любомир Зубач, заступник міського голови Львова з містобудування, також у грудні минулого року було прийнято ухвалу, згідно з якою договори і перебування МАФ у комплексній схемі було продовжено не на рік, як це робилося раніше, а на три роки. Також він зазначив, що кілька сотень МАФів були внесені на вилучення через порушення законодавства. Однак, кожну ситуацію розглядають індивідуально і вже підготували проект ухвали про повернення близько 20 тимчасових споруд.

«Зараз ми виконуємо ухвалу сесії Львівської міської ради, якою було передбачено включення в комплексну схему сумлінних підприємців, і їм термін роботи продовжено на три роки. Відповідно більшість підприємців має можливість нормально працювати. Однак, цією ж ухвалою було вилучено з комплексної схеми кілька сотень споруд через порушення законодавства. Це торгівля алкоголем, продаж гральних лотерей, ломбарди, або через самовільне розширення чи не сплату орендної плати», – пояснив Любомир Зубач.

За його словами, акція протесту, яка сьогодні відбувалася під стінами ратуші — це здійснення тиску підприємцями, які порушували закон.

«Ми з повагою ставимось до всіх підприємців. Ті, які є доброчесними, добросовісними, продовжують працювати. Ті, які порушували закон, торгували алкоголем, займали не сумлінну позицію, захоплюючи міську територію або оформляючи право власності на тимчасові споруди, — мають припинити свою роботу. Таким було колективне рішення сесії Львівської міської ради», – зазначив Любомир Зубач.

Відтак міський голова Львова Андрій Садовий дав доручення оглянути місця, де розташовані МАФи, які підпадають під вилучення, та поспілкуватися з мешканцями щодо доцільності їх роботи.

Share.