Понеділок, 20 Вересня

Органний зал у Львові оприлюднив програму онлайн-концертів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Трансляції онлайн-концертів розпочинатимуться о 20:15. У квітні запланували провести 8 концертів, а у травні – 9.

Львівський органний зал, що як і решта закладів культури Львова не працює через карантин, оприлюднив програму онлайн-концертів на квітень і травень, пише Твоє Місто.

Уявляєте, як звучала би музика космосу? Які гармонії личать для цієї безкінечності, величі та неосяжної глибини? Це точно має бути органна музика. 17 квітня пірнаємо у безкінечні гармонії Баха, Моцарта, Брамса, Шуберта разом із органістом з Австрії Штефаном Донером. Вмикайте онлайн-концерт Органного залу та пориньте у космос музики.

Невідома музика Львова та Галичини XIX-XX століть! Фінальний концерт масштабного туру української класики, який проходив минулого року у 13 містах України, відбудеться знову, але цього разу у ваших домівках. Музику галицьких композиторів команда проекту Ukrainian Live збирала в архівах впродовж двох років. З понад 1000 композиторів було обрано 10 митців, які жили і творили музичну культуру на зламі епох. Музика, яка виринає із забуття та займає гідне місце в історії, пролунає 19 квітня.

Окрім концертів на вас чекає цикл лекцій Наталії Сиротинської. Досвідчена науковиця розповість про Метафізику кольорів Українського Прапора, Віднайдену українську музику XVII ст., а також про знаного українського композитора Михайла Вербицького. Лекції відбудуться відповідно: 24, 30 квітня та 15 травня.

25 квітня пропонуємо послухати феноменальну гру піаніста Вадима Холоденка, яку треба почути хоча б раз у житті. Це один із тих українців, які досягли успіху і представляють нашу країну на міжнародній арені. Критики називають його “одним з найбільш музично динамічних і технічно обдарованих молодих піаністів” нашого часу. Речиталі, виступи з найкращими оркестрами світу, фортепіанні дуети ‒ Холоденку підвладні будь-які жанри.

Буває, що для того, щоб відчути музику, зрозуміти її глибше, потрібно налаштуватися. Щоб знайти улюблену хвилю ми крутимо ручку радіоприймача. Щоб зробити гарне фото – фокусуємо фотоапарат. Іноді, щоб сприймати музику нам теж потрібно «покрутити» якусь ручку в собі. У перші дні травня таким майстром з «налаштування» наших внутрішніх музичних приймачів стане видатний львівський музикант та дириґент Роман Филипчук. 1 травня під його керівництвом камерний оркестр Львівського музичного коледжу ім.С. Людкевича виконає твори Шуберта, Пуччіні, Гріга, Дворжака та ін, а вже 8 травня маестро порадує вас архівним записом фортепіанного концерту Станіслава Людкевича та останнім твором композитора – симфонічною поемою «Подвиг».

У неділю, 3 травня, у вас буде унікальна можливість насолодитись творчістю одного з найвідоміших дириґентів, який завітав в Україну з єдиним концертом – і тільки у Львівський Органний Зал. Впродовж багатьох десятиліть Сігізвальд Кьойкен (Sigiswald Kuijken) працює в унікальній манері, якій притаманне уважне ставлення до деталей, артикуляції та звуку, поєднуючи це із глибоким знанням епох та почерку композитора. Маестро разом із оркестром Ukrainian Festival Orchestra виконає програму з творів Моцарта, Брамса і Бетовена.

А в останній тиждень травня Лілія Шевчук-Назар розповість про галицьких композиторів. Разом з органним залом ви зможете не лише насолодитись їхньою чудовою музикою, але і дізнатись коли та в яких умовах ця музика була написана. Лекція відбудеться у двох частинах, 10 та 17 травня.

КВІТЕНЬ

17 – Органний концерт Штефана Донера

18 – Хор Верьовки. Реквієм Моцарта

19 – Ukrainian Live. Повернення української класики

20 – Концерт віолончеліста Максима Римара

24 – Лекція Наталії Сиротинської «Метафізика кольорів Українського Прапора»

25 – Концерт піаніста Вадима Холоденка

26 – Концерт органіста Міхаеля Ґріля

30 – Лекція Наталії Сиротинської. Віднайдена українська музика XVII ст.

ТРАВЕНЬ

1 – «Музика як слово»

2 – Концерт скрипкового дуету Innovation Duo

3 – UFO та дириґент Сіґізвальд Кьойкен

8 – Симфонічна музика Людкевича. Дириґує Роман Филипчук

9 – Органний Концерт Станіслава Калініна

10 – Галицькі композитори. Лекція Лілії Шевчук-Назар. Частина перша

15 – Михайло Вербицький. Лекція Наталії Сиротинської

16 – UFO та піаніст Вадим Холоденко

17 – Галицькі композитори. Лекція Лілії Шевчук-Назар

Початок усіх подій о 20:15. Трансляції відбудуться на офіційній сторінці Органного Залу у Facebook та Youtube-каналі «Collegium Management».

Share.