Ордер на арешт путіна виправданий – Байден

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Президент США Джо Байден заявив, що ордер Міжнародного кримінального суду на арешт володимира путіна є виправданим, оскільки російський президент вчинив військові злочини, пише The New York Times.

“Я думаю, що це (ордер МКС на арешт путіна – ред.) виправдано. путін явно вчинив військові злочини”.

Байден наголосив, що рішення суду в Гаазі видати ордер є “дуже сильною позицією”.

При цьому він відзначив, що США не є членом МКС.

Нагадаємо, у жовтні минулого року уповноважена при президенті рф з прав дитини Марія Львова-Бєлова повідомила путіну, що “всиновила” викрадену з Маріуполя дитину. За її словами, лише станом на жовтень до рф вивезли до 2 тис. дітей-сиріт із соціальних закладів, а 350 дітей з Донбасу вже “прилаштовані” у прийомні родини у 16 регіонах рф.

Українська сторона зафіксувала депортацію 16 221 дитини.

Напередодні повідомлялося, що Міжнародний кримінальний суд готується відкрити дві справи про воєнні злочини рф в Україні: у зв’язку з викраденнями українських дітей та навмисними атаками росії проти цивільної інфраструктури України.

17 березня Палата досудового провадження ІІ Міжнародного кримінального суду в п’ятницю видала ордери на арешт президента росії у зв’язку із ситуацією в Україні.

Усі країни-члени Міжнародного кримінального суду тепер юридично зобов’язані затримати і передати до суду підозрюваного президента рф Володимира путіна.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що після історичного рішення про видачу ордера на арешт президента росії повинна бути історична відповідальність.