П’ятниця, 27 Січня

Обвалений фасад львівської поліклініки №1 відреставрують

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У будинку, що на вулиці Руській, 20 у Львові, почнуть реставраційні роботи. Оновити фасад 1-ї поліклініки вирішили після того, як на тротуар обвалилась частина гіпсової ліпнини. Через це спершу перенесли трамвайну зупинку, а вже потім встановили риштування, інформує Zaxid.net.

Ремонтувати фасад розпочнуть з початком весни. Ремонт передбачає відновлення штукатурки фасаду, колон та інших елементів декору. Окрім того, з поверхні будинку видалять наліт та бруд. Останній етап робіт — надання вікнам автентичного вигляду, а також оновлення елементів оздоблення з металу і кераміки у гуцульському стилі. Відреставрований фасад львів’яни зможуть побачити аж наприкінці року.

Начальниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко-Швець розповідає про історію цього будинку: «Будинок на вул. Руська, 20 збудований у 1905−1906 рр. за проектом українського архітектора Івана Левинського для страхового товариства «Дністер». Іван Левинський фактично мав фабрику для будівництва та проектування. Він мав і проектувальне бюро, і будівельну фірму, котра виготовляла кахлі, мав художників, які робили розписи. До роботи в цього будинку він залучив 2 своїх працівників: Тадеуша Обмінського, котрий робив аранжацію зовнішнього вигляду, та українця на прізвище Лушпинський, котрий, власне, робив аранжацію інтер’єру. Саме йому належить авторство стінопису сходової клітки, який вдалося відкрити минулого року».

© http://photo-lviv.in.ua

Збудували його в особливому стилі під назвою гуцульська сецесія — це архітектурний стиль, що розвивався у Львові наприкінці XIX — на початку XX століття. Його особливістю було використання традицій народної архітектури, зокрема карпатської.