П’ятниця, 22 Вересня

Новітня клініка з реабілітації дітей запрацювала в “Охматдиті”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

21 червня у Львівській Обласній Дитячій Клінічній Лікарні Охматдит запрацювала новітня клініка з реабілітації дітей.

На 5 поверсі дитячої лікарні повністю реконструювали приміщення, створивши нові зали ерготерапії, фізичної терапії та сенсорно-моторного розвитку, кабінети терапевта мови та мовлення, психолога та асистивних технологій.
“Ми вже приймаємо дітей. Раніше це були не пристосовані для реабілітації приміщення. Дуже тішимося, що їх передали для реабілітаційного центру, – розповіла керівник Клініки реабілітації дітей Оксана Гдиря. – Реконструкція цих приміщень дає більші можливості повноцінно працювати й надавати якісну допомогу дітям”.

Напрямки, якими займатиметься клініка: нейрореабілітація, реабілітація опорно-рухового апарату, рання діагностика ризику формування церебрального паралічу. Центр вже прийняв дітей з ампутаціями, опіками, після хірургічного втручання. Планують виходжувати дітей з черепно-мозковими травмами. За добу тут приймають близько 20 дітей.
Одним із перших пацієнтів клініки став Ярослав Сидор. Школяр одужує після операції на ногах і мріє грати у баскетбол. “Я дуже задоволена реабілітацією. Тут все на місці. Потрібно тільки піднятися ліфтом, – розповіла бабуся, Любов Сидор. – Що зробить досвідчений фахівець, того вдома не зробиш. Тут працюють дуже хороші працівниці, які надали дитині велику допомогу. Він розробляє праву ногу і вже може ходити”.

Вартість реконструкції склала 3 млн гривень. Здійснити реконструкцію та закупити обладнання для клініки допомогли американські, українські та італійські благодійники.

“Цей проєкт приніс нову якість лікування дітей, – зазначив керівник лікарні “Охматдит” Дмитро Квіт. – Ми маємо підписаних три реабілітаційних пакети з НСЗУ. Багато дітей потребують комплексної реабілітаційної допомоги в стаціонарних умовах. Прогнозуємо приймати на реабілітацію 300 дітей на рік”.

Створення реабілітаційних відділень у лікувальних закладах Львівщини є вимогою часу, – переконана голова комісії з питань охорони здоров’я та материнства Львівської обласної ради Анна Ярмола.

“Дуже добре, що реабілітацію тепер здійснюють не за залишковим принципом. Як завідувач фізіотерапії у минулому, я розумію, наскільки це ефективно, дієво і допомагає людям при різноманітних захворюваннях, – наголосила Анна Ярмола. – Ми в області маємо Superhumans Centr, госпіталь у Винниках, лікарню відновного лікування, обласну лікарню “Охматдит”. Мусимо зберігати, підсилювати й покращувати цей напрям. Адже потреба у психологічній підтримці й фізичній реабілітації зростатиме після повернення військових. Для цього потрібно спеціальне обладнання, спеціалісти та належні умови для працівників.”