Середа, 29 Листопада

Не вимикатимуть світло добу: для експерименту вибрали Хмельниччину

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На 31 січня у Хмельницькій області був запланований режимний день. Протягом доби не планувалося жодних відключень електрики. Однак через масований ракетний обстріл його скасували. Тепер же за вказівкою Міністерство енергетики України режимний день для Хмельниччини призначено на іншу дату — 9 лютого.

За словами технічного директора АТ «Хмельницькобленерго» Олексій Філіпчук, режимний день необхідний для визначення, скільки насправді електроенергії потребує наша область. Енергетики поки що мають застарілу інформацію, яка не враховує нинішні умови. Наприклад, як змінилося споживання через релоковані підприємства, внутрішньо переміщених осіб та інші фактори, викликані масштабною війною.

Дослідивши реальні потреби кожної з областей, можна буде забезпечити справедливіший розподіл електроенергії.

«Був розроблений графік, за яким 31 січня для Хмельниччини б не застосовувалися обмеження. Тоді б ми зафіксували потреби для нормального функціювання області. Однак через черговий масований ракетний обстріл (стався 26 січня) в Україні зріс дефіцит електроенергії. Відповідно режимний день довелося переносити на іншу дату», — пояснив Олексій Філіпчук.

У пресслужбі АТ «Хмельницькобленерго» повідомили, що новою датою проведення режимного дня обрано 9 лютого. Відповідно погодинних відключень та інших обмежень у тоді не буде. Цьому можуть завадити лише нові ворожі атаки.

До слова, на Львівщині станом на 5 лютого погодинні графіки будуть задіяні лише з 16:00 до 20:00.

Укренерго повідомило, що коштом імпорту електроенергії та введення в дію після ремонту двох енергоблоків вдалось збільшити подачу електроенергії споживачам.