«Не призов чи мобілізація». У Міноборони пояснили, для чого потрібний військовий облік жінок

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Військовий облік жінок в Україні допоможе з’ясувати, які фахівці можуть у разі потреби залучатись до оборони держави, заявив військовий комісар Київського обласного територіального центру комплектування полковник Валерій Куценко.

«Будь-який облік ресурсів держави важливий для розуміння потенціалу, тобто які фахівці є в країні і можуть у крайньому випадку залучатися до оборони держави», — пояснив він, пише Укрінформ.

За його словами, жінок і раніше брали на військовий облік, але частина спеціальностей не охоплювалася чинними правилами.

Куценко наголосив, що наказ Міноборони не вводить щось нове.

«Це не призов чи мобілізація. Зараз у ЗМІ дуже багато маніпуляцій — начебто „нові правила“ означають, що жінок заберуть до армії. Звичайно, ми завжди раді і жінкам, і чоловікам, які бажають приєднатися до лав Збройних сил за контрактом. Але, повторюємо, у цьому випадку йдеться лише про облік, а не про призов або будь-яку іншу обов’язкову форму залучення жінок до армії», — резюмував він.

Міністерство оборони розширило перелік спеціальностей та професій, які передбачають, що жінки мають стати на військовий облік військовозобов’язаних.

Документ набув чинності 17 грудня. Жінки повинні будуть до кінця 2022 року стати на облік, якщо їхня професія входить до розширеного переліку і вони придатні до військової служби за станом здоров’я та віком (від 18 до 60 років).

У переліку — такі популярні професії, як програмісти, лікарі, юристи, журналісти, музиканти, соціальні працівники, бухгалтери, співробітники ресторанів та готелів тощо.

30 березня 2021 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт про призов резервістів без мобілізації та збільшення штрафів за ухилення від служби. Він набув чинності 23 квітня.

Відповідно до однієї із норм закону, жінки з професією, «спорідненою з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною у переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком», беруться на облік військовозобов’язаних.