НБУ та кіберполіція застерігають про шахрайські СМС, які надходять українцям

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На тлі світової пандемії коронавірусу зловмисник масово розсилають українцям СМС-повідомлення від імені банків із пропозицією отримати нібито “державну допомогу”. Для цього вони вимагають повідомити номер своєї платіжної картки, термін її дії, CVC код та іншу інформацію.

Про такий вид шахрайства розповіли у пресслужбі Національного банку та в кіберполіції.

“Зміст таких повідомлень може дещо відрізнятися, однак їхня мета однакова – отримання персональних відомостей про громадян і їхні платіжні картки”, – застерегли у НБУ.

Приклад шахрайської схеми

Менеджер фінансових послуг для СМБ «ПриватБанку» Ірина Коротченкова опублікувала в Facebook приклад чергової схеми: «ПриватБанк» в зв’язку з пандемією COVID-19 нібито обіцяє кожному користувачеві 800 грн на карту. У повідомленні говориться, що це безповоротна держдопомогу, затверджена указом президента.

Цієї інформації достатньо, щоб отримати доступ до коштів на картці користувача: оформити покупку в інтернеті або онлайн-кредит.

У зв’язку з цим громадян закликали не відповідати на такі повідомлення, не телефонувати за вказаним у них номером та не переходити за запропонованими шахраями посиланнями.

Як зазначається, у разі нарахування будь-яких пенсійних, соціальних або інших державних виплат (у тому числі одноразової допомоги у розмірі 1000 грн) банки не телефонують клієнтам, не надсилають смс-повідомлення і не питають номер платіжної картки, термін її дії або інші персональні дані.

“Пам’ятайте! Працівники банків не мають права і повноважень запитувати ваші персональні дані, ПІН-коди до платіжних карт, динамічні коди підтверджень платежів і будь-яку іншу інформацію про ваші рахунки”, – додали у Нацбанку.

Share.