Четвер, 30 Березня

Найпунктуальніша авіакомпанія Європи airBaltic відкрила прямі рейси Львів-Рига

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У вівторок, 2 квітня, в Міжнародному аеропорті “Львів” ім. Данила Галицького прибув перший рейс унікальної авіакомпанії airBaltic, яка, з одного боку, є найбільш пунктуальною авіакомпанією Європи, а з іншого – гібридним перевізником, що поєднує якість традиційних послуг та вартість лоукоста.

Авіакомпанія стартує відразу з чотирьох рейсів у тиждень: у вівторок, четвер, суботу та неділю. Три рейси – вночі: о 4.20, а один (у неділю) – о 9.05. Тривалість перельоту становить близько 2 годин. Вартість – стартує від 48.99 євро в одну сторону.

Такий розклад є дуже зручним для транзиту через Ригу, до прикладу, у Скандинавію. Також у інші частини Європи та світу.

Першим рейсом прибуло 39 пасажирів, а на відліт відправились – 23 людини. Загалом у цьому літаку 76 місць.

Надзвичайний та повноважний посол Латвійської Республіки в Україна, Юріс Пойканс виступив українською мовою:

«Я завжди дуже радий приїжджати до Львова. І сьогодні маю для того чудову нагоду, яка є визначною подією у відносинах між Україною та Латвією. Адже сьогодні провідна латвійська авіакомпанія почне виконувати регулярні рейси з уже третім містом в Україні. Цим рейсом ми наново відкриваємо для себе Львів не лише, як місто, але і як повітряні ворота у регіон, зокрема у Трускавець, Моршин, Східницю, Буковель та інші курорти Західної України. У свою чергу Рига – це, зокрема, і ворота у країни Балтії, Скандинавії та зручний транзитний міст у Європу. Рига та Львів мають дуже багато спільного, тому перспективи цього рейсу та відновлення зв’язку я вважаю дуже великими».

Фото: Юра Танчин

У свою чергу Генеральний директор МА Львів ім. Данила Галицького Тетяна Романовська розповіла про велику роботу, проведену напередодні цієї події:

«Я дуже втішена, що сьогодні ми розпочали співпрацю з чудовою авіакомпанією airBaltic. І, зустрічаючи сьогодні новий рейс і нову авіакомпанію, я радію, що ця робота, яка була проведена міністерством, нашою командою, представництвом airBaltic в Україні, органами влади області та міста, врешті увінчалася успіхом. Процес залучення airBaltic до Львова тривав три роки і кожна наша зустріч ставала наступним кроком до реалізації задуманого. Про статус airBaltic знають всі, а ми вперто доводили своєю роботою, показниками пасажиропотоку і якістю обслуговування, що аеропорт «Львів» готовий до співпраці. Тому сьогодні я вдячна авіакомпанії за її рішення і за те, що вони принесли велику радість львів’янам. Адже вони вже звикли зустрічати нові рейси та авіакомпанії, які дуже швидко наповнюються пасажирами та стають добрими партнерами.

Хочу також відзначити, що airBaltic є унікальною авіакомпанією для нашого аеропорту, адже вона поєднує найкращі сторони традиційного перевізника та лоукоста, поєднує оптимальні показники ціни та якості. Така гібридність дозволяє залучити більше людей та надати кожному ті послуги, на які він очікує і розраховує.

І наголошую, сьогодні ми отримали ще один вихід не лише у Ригу, але й у Європу, зокрема ті напрямки, які поки не представлені прямими рейсами зі Львова. І ми бажаємо, щоби рейси дуже швидко заповнювались і авіакомпанія невдовзі почала здійснювати щоденні польоти, а далі – і декілька разів у день».

На великих очікуваннях, які покладаються на цей напрямок, також наголосила Голова представництва AirBaltic в Україні, Марія Радченко

«Для мене це історична подія, над якою ми усі разом довго і наполегливо працювали. За це я хочу подякувати особисто директору аеропорту Тетяні Романовській та її команді. Адже за цим стоять не місяці, а роки важкої праці. То ж я сподіваюсь, що рейс буде успішним та популярним не лише для туристів, але й для бізнесу».

Згодом Марія Радченко провела презентацію airBaltic та аеропорту Рига, де розповіла про можливості, сучасний повітряний флот та особливості авіакомпанії.

Нагадаємо, airBaltic заявив про відкриття нового рейсу Львів-Рига ще у листопаді 2018 року під час панельної дискусії «Львівщина – транспортно-логістичний хаб» в рамках XVIII Міжнародного економічного форуму, який відбувся у терміналі «А» ДП МА «Львів» ім. Данила Галицького.

Аеропорт “Львів” також збільшив пасажиропотік більше ніж удвічі.

“У березні 2019 року авіаперевезеннями скористалися 133,9 тисячі пасажирів, що на 59,2% більше, ніж у березні 2018 року (84,1 тисячі пасажирів)”, — зазначається у повідомленні.

Також повідомляється, що у минулому місяці було здійснено 1292 рейси — на 31,3% більше, ніж аналогічного періоду минулого року (984).

Загалом за січень-березень пасажиропотік зріс на 53,5% у порівнянні з показником аналогічного періоду минулого року (240,7 тис. пасажирів) і сягнув позначки в 369,4 тис. пасажирів. Кількість рейсів зросла на 26,7% — із 2845 до 3606.