Четвер, 25 Квітня

Наймолодший сільський голова в Україні закінчує свою каденцію на Львівщині

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Олег Карапінка – наймолодший сільський голова в Україні, йому лише 25. Коли йому було 22 роки, у своє підпорядкування від отримав села, в яких живе понад 1500 людей. Із 2016 року він є сільським головою Дроздович та Галичан, що у Городоцькому районі на Львівщині, близько 30 км від Львова. Його діяльність починалася із громадської. До головування працював в народному домі, організовував усілякі заходи для місцевих мешканців.

«Вийшла така ситуація, що кандидатом на посаду сільського голови , була така пані… Ну, чесно я думав, що ми зробимо більше і тому я вирішив подати свою кандидатуру. І я, до речі, ніколи не планував бути сільським головою. І за мене в Дроздовичах проголосували 400 людей із 415 людей.

Скріншот з відео Ютуб-каналу mistotvpoltava

Господарювати, звичайно, Олег вміє, юридичні та земельні питання, хлопець був змушений швидко вивчати. Зізнається, вичитував усі документи і закони, аби чогось не пропустити. Олег змінив майже усіх працівників сільської ради. І наступним кроком сільський голова взявся за модернізацію села.

«Першим ділом ми гроші на ремонт сільської ради перекинули на відеоспостереження, бо в нас були постійні грабежі та різні такі трафунки і це було дуже потрібно. А тепер все налагодилося і, до речі, один зі злoчинців відбуває термін у в’язницi», – розповідає Олег Карапінка, сільський голова Галичан і Дроздович.

Скріншот з відео Ютуб-каналу mistotvpoltava

Камери встановлені у всіх важливих місцях двох сіл, а у кабінеті голови є великий екран і він бачить, що відбувається у цих населених пунктах. Бачить він все у камери і завдяки новому освітленню. У селах встановили 40 опор на тих вулицях, де їх бракувало, а старі лампи замінили на LED. Таким чином вдалося заощадити, відтак за електроенергію обидва села платять лише 2,5 тис. грн, хоча до того платили по 5-6 тис. грн. Як змінюється село видно найбільше на центральних вулицях. Центральну вулицю Дроздович виклали сучасною бруківкою, а у Галичанах проклали асфальт.

«Ми встановили пріоритети і подивилися, де найбільше потрібно. Подивилися, що центральна вулиця у селі Галичани перебуває у поганому стані. А там всі урочисті події відбуваються. І ми вирішили подати це на обласну раду на фінансування. Так само вирішили зробити із центром Дроздович. І цього року ми це вже закінчили. Щоправда, фінансування було з державного фонду», – каже Олег Карапінка.

Тут теж є тренажерний та спортивний майданчики, оновлена роздягальня на стадіоні, як раніше була занедбаною. Звичайно, є і невдачі. 510 гектарів водойми, яка належить селу, але використовується Львівським облрибкомбінатом, повернути у власність села не вдалося. Так само, як і заасфальтувати усі комунальні дороги, яких на балансі 15 кілометрів. Наразі вдалося привести до ладу лише два кілометра шляхів.

«Доробляєш один, а потім плануєш ще два, всього встигнути теж не можна, фактично у мене маленька каденція, попередні сільські голови були по п’ять років, а у мене три, і два з половиною роки з цих трьох вже пройшли», – розповідає Олег Карапінка.

Ідейна цитата голови села завжди перед ним. Фото: Костянтин Гончар / gazeta.ua

Ще одна особливість молодого сільського голови – усе має бути відкритим. Тому усі сільські обговорення Олег проводить у Фейсбуці. Так, скaндал з одним із нечесних підприємців, який засіяв 18 гектарів поля із земель запасу села без оформлення документів перейшов з поля у віртуальну реальність.

Однак односельчани задоволені й тим, що все дуже відкрито і прозоро. Завітати до голови можна у будь-який час, він намагається помогти вирішити проблеми своїх людей.

Каденція Олега Карапінки закінчиться в жовтні цього року. Після місцевих виборів і адміністративної реформи сільських голів, як посади, вже не буде. Будуть старости, яких призначатимуть. Тому поки у планах Олега – це стати депутатом, щоб залишитись працювати у своєму районі.