Вівторок, 27 Вересня

Наступного тижня на одному з маршрутів можна буде розрахуватися за проїзд безготівково

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

На комунальних автобусах міста планують запровадити можливість безготівкої оплати за проїзд на зразок одного з сервісів, який вже діє в електротранспорті.

На вихідних відповідне обладнання буде встановлено на автобусах маршруту № 3а, а з вівторка, 22 вересня, послуга стане доступна для пасажирів.

«Зараз місто співпрацює з компаніями Easypay і Jetbeep щодо можливості запровадження електронної оплати за проїзд у комунальних автобусах. Цей сервіс вже два роки працює в електротранспорті і дає змогу розрахуватися за допомогою мобільного додатку Easywollet, включивши bluetooth.

В автобусах цей сервіс буде працювати трохи по-іншому. Пристрій для оплати буде лише поруч з водієм, враховуючи те, що в автобусах немає контролерів і контролювати оплату може лише водій транспорту.

Отож, щоб оплатити в такий спосіб необхідно буде зайти через передні двері, приставити свій телефон з включеним bluetooth до давача, який буде біля водія, і здійснити оплату. Оплата буде здійснюватися автоматично, і, фактично, миттєво. Про здійснення оплати будуть інформувати відповідні світловий і звуковий сигнали. Вони будуть інформувати пасажира і водія одночасно. Також, якщо оплата не пройде, це теж буде повідомлятися відповідними сигналами”, — розповідає Орест Олеськів.

За його словами, систему вже протестували на АТП № 1. Вона добре працює. Однак поки в тестовому режимі буде впроваджена на автобусах маршруту № 3а, які курсують з пл. Різні і до «Кінг Кросу».

«На маршруті № 3а працює 15 автобусів. Монтаж відповідних давачів для здійснення безготівкової оплати плануємо здійснити на цих вихідних, а вже з вівторка, 22 вересня, на завершення Європейського тижня мобільності, введемо цю послугу в дію для пасажирів.

Якщо все буде добре, то запровадимо таку можливість на всьому комунальному транспорті”, — додав посадовець.

Share.