Субота, 18 Вересня

На виїзді зі Львова облаштують питне джерело, де є чи не найчистіша вода

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На виїзді зі Львова по вулиці Замарстинівській біля ставу Стосіка облаштують питне джерело на місці занедбаного. Прямо поруч з озером є джерело, що витікає з-під землі. Природне джерело в цьому місці має одну з найчистіших вод, в самому озері живуть черепахи.

Цей проект запропонувала місцева громада, а управління екології та природних ресурсів ЛМР обрало його на конкурсі проектів благоустрою львівських природних джерел, який оголосила депутатська комісія з екології та природокористування.

Мешканці запропонували облаштувати питне джерело без використання насоса.

Фото: city-adm.lviv.ua

Візуалізація проекту

Як повідомила керівниця управління екології Олександра Сладкова, над дизайном проекту працюють архітектори Михайло Чижовський, Христина Бадзян і Дмитро Сорокевич із бюро Re+. Джерело планують оформити скульптурою черепахи, адже вони там живуть.

«Визначною рисою цього озера є те, що на ньому живуть черепахи і вода там є чи не найчистіша зі всіх водойм у Львові. Прямо поруч з озером є джерело, що витікає з-під землі, відтак зараз мешканці змушені зачерпувати з нього воду», — розповіла Олександра Сладкова.

Воду з джерела подаватимуть без використання насоса.

«Вода в чашу прибуватиме, як і раніше, з-під землі, але переливаючись дасть можливість її набирати не занурюючи ємність у воду. Для облаштування сидінь запропоновано колоди повалених дерев, проект мінімізує використання цементу та бетону, покриття є водопроникним завдяки відсіву», — повідомляють у Львівській міськраді.

Реалізувати проект планують вже цього року за кошт природоохоронного фонду Львова. Його вартість становить 500 тис. грн.

Нагадаємо, на початку березня 2020 року депутати ЛМР не підтримали забудови в районі Під Голоском, якими передбачалося будівництво багатоповерхівок біля ставу Стосіка. Місцеві мешканці наголошували, що будівництво негативно вплине на флору і фауну і з часом може висушити водойму.

Натомість вони підтримали петицію про збереження озера Стосіка на вул. Замарстинівській та створення навколо парку.

Став Стосіка утворився понад 300 років тому. Раніше він належав території села Голоско, а у 1997 році його передали у користування ВАТ «Львівський дослідний нафтомаслозавод». Завод збанкрутів, а озеро у власність територіальної громади не повернули. Цього року проєкт відновлення озера подавали на Громадський бюджет, утім його не підтримали.

Share.