На війні загинув історик та коваль з Львівщини: його роботи ми бачили у відомих фільмах

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У боях за Україну 7 квітня загинув відомий історик, реконструктор та коваль Ігор Ригель зі Львівщини, який пішов на фронт добровольцем. Його роботи українці бачили у фільмах “Захар Беркут”, “Сторожова Застава”, “Козаки”, “Брехлива історія” та багатьох інших. Про це повідомила Зимноводська територіальна громада у Facebook.

“Він мужньо боровся за свою країну. Після отриманих поранень у російсько-українській війні 7 квітня життя воїна обірвалося. У цей важкий час низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю захисника, який поліг за мирне небо над Україною. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким загиблого, розділяємо їхній біль, поділяємо горе. У Героя залишились мати, батько та сестра”, – йдеться у повідомленні громади.

Про загибель 37-річного воїна-коваля писали у Львівській національній академії мистецтв, яку він закінчив у 2010 році, а також показали його роботу ковалем – набір кованих меблів.

“На фронті загинув Ігор Ригель, випускник кафедри художнього металу ЛНАМ. Художник, коваль, історик, реконструктор, воїн, герой”, – зазначено у повідомленні.

Фото: facebook.com/lvivartacademy

Друг Ригеля Юрій Шепетовський теж висловився з приводу його трагічної загибелі на фронті.

“З Ігорем разом ми дружили, працювали, творили і витворяли. Це частина душі, ми могли годинами теревенити, вигадувати різні хохми, а наші “діалоги” добре пам’ятають наші друзі. ” А пам’ятаєш, друже, як ти вчворив…” Буду пам’ятати вічно! Честь та слава тобі, друже! Пам’ятаєм, помстимося!!! Приготую для орків “подаруночки”, хлопці їм передадуть”, – пише Шепетовський.

Близька подруга українського захисника Антоніна Белінська зазначила, що його роботи є в українських відомих фільмах, зокрема у “Захар Беркут”, “Сторожова Застава”, “Козаки”, “Брехлива історія”.

“Ти жив на високих обертах, на повні груди, ти надихав мене, читав мені лекції з історії і мистецтв, відкрив для мене багато художників і навчив правильно дивитися на них, навчив правильно малювати в перспективі… вмів підтримати і підбадьорити цими своїми дурними жартами, які я досі не розумію, але це змушувало мене посміхатися”, – зазначила вона.

Інші друзі, колеги та однодумці Ригеля наголосили, що його загибель стала величезною втратою для всього руху реконструкторів, істориків та митців.

“Ігор Ригель – автор багатьох неповторних історичних реплік у царині ковальського ремесла. Пав смертю хоробрих. Невимовна втрата для усіх нас та реконструкторського руху України! Герої живуть доти, доки живе пам’ять про них. А про твої подвиги ми точно не забудемо. Як і про матеріальні взірці твого Таланту”, – повідомили у Клубі історичної реконструкції “Лодь”.