Понеділок, 21 Червня

На Тернопільщині 87-річна жіночка ходить босоніж майже увесь рік

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На Тернопільщині 87-річна Ганна Величенко зі села Босири Чортківського району майже увесь рік ходить босоніж. Каже, у взутті їй незручно, тому з березня до листопада вона не взувається. Про це розповідається у сюжеті каналу “Суспільне“.

Пенсіонерка розповідає, що не взувається, поки сніг не впаде, а коли вже холодно – бере валянки. Сучасне взуття їй не подобається, але про перші шкіряні чорні черевики жінка згадує з приємністю.

“Як пішла на музики, то тоді вже взулась у мешти. Вже купили мешти, купили хустину файну. Вже я тоді стала дівкою” , – пригадує пані Ганна.

За словами пенсіонерки, в ті часи мало хто мав взуття. Якщо й воно було, то часто його доношували за старшими. Часто молодь і на танці ходила босоніж. Батьки Ганни були заможними, тому дівчина мала що взути. Сьогодні у Босирах живе лише 70 осіб, а в 70-тих роках ХХ століття було майже 600.

Зазначається, що через кожні 3-5 хат у цьому селі стоять покинуті обійстя. Деякі будівлі майже розвалилися і їх не видно за хащами садків. Магазину тут нема. Продукти Ганні привозить син Богдан, який живе у сусідньому населеному пункті. Каже, що босі ноги – секрет маминого довголіття.

Ганні Величенко 87 років. Її чоловік Василь пoмер 57 років тому.

“Знаєте, як сумно самому. А ще сніги задують, то в село взагалі не можна дістатися. Подивлюся у вікно, йти відкидати стежку, а вже не годна. Але ще пораюся на городі”, – каже жінка.

На Тернопільщині пенсіонерка ходить босоніж

Жителька Чортківського району Ганна Величенко майже увесь рік ходить босоніж. Жінка каже, що у взутті їй незручно. Взувається лише зрідка. Чому і куди, – дізнавайтеся із нашого відео.

Gepostet von Суспільне Тернопіль am Montag, 21. September 2020

Пенсіонерка тримає курей, готує запаси на зиму. Цього року квасила огірки, маринувала помідори та варила варення для себе й родини.

Ганна все життя робила в колгоспі, йдеться у повідомленні. Пригадує, як заготовляла тютюн: “Я здала одного року 5 корців і 17 кілограм. То казав бригадир: “Я вас у газету пущу”.

Жінка каже, ходить босоніж і в дощ. Так їй безпечніше й не слизько. Аби тримати рівновагу й було легше на ноги, ходить із палицею. А свої туфлі та босоніжки взуває тільки до церкви.

Share.