Вівторок, 28 Червня

На польському військовому меморіалі у Львові відкрили скульптури левів

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

У Львові відкрили статуї левів на польському військовому меморіалі, що є частиною Личаківського кладовища і більше відомий під назвою «Цвинтар орлят». Про це у п’ятницю, 20 травня, повідомив мер Львова Андрій Садовий, пише zaxid.net.

«Багато чого в історії було між українцями та поляками. Могили наших предків по обидва боки кордону є свідками конфліктів і взаємних кривд. І хоча це давні справи, часто вони ставали на перепоні взаєморозумінню. А наш спільний ворог ще й вдало підливав олії до вогню. Ця війна показала хто друг, а хто ворог. Нехай ці леви на Польських військових похованнях у Львові, які свого часу були об‘єктом суперечки та стояли закритими, стануть кроком до остаточного взаємного прощення за минулі кривди», – написав Садовий.

Як повідомила керівниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко, скульптури левів готують до реставрації.

Меморіал «Цвинтар орлят» (пол. Cmentarz Obrońców Lwowa — Цвинтар Оборонців Львова) — польський військовий меморіал на Личаківському кладовищі у Львові, збудований протягом 1926-1939 рр. Тут поховані учасники боїв проти ЗУНР (1918–1919) та проти більшовиків (1920). Дві скульптури левів на меморіальному комплексі «Цвинтар орлят» стерегли вхід на цвинтар з південного боку. Один із них мав на щиті напис «Завжди вірний», інший – «Тобі, Польщо». На одному із щитів був зображений герб Польщі, на іншому – герб Львова. Зараз на обидвох щитах зображений герб Львова.

Скульптури з цвинтаря прибрала радянська влада у 70-х роках минулого століття. У 2015 році їх повернули на місце, але це відразу спровокувало політичний скандал, оскільки левів перевезли за ініціативи польського міністерства культури без погодження з українською владою. В результаті скульптури вирішили не демонтувати, а просто закрили дерев’яними щитами.

Упродовж останніх семи років на «Цвинтарі орлят» періодично вчиняли провокації, зокрема, намагалися пошкодити скульптури левів.

Share.