П’ятниця, 2 Грудня

На площі Петрушевича планують побудувати багаторівневий паркінг

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові на площі Петрушевича може з’явитись багаторівневий паркінг.

Про це Суспільному повідомив керівник міського управління інвестицій та проектів Роман Старецький.

Кожен третій мешканець Львова має власне авто. Так каже соціологиня Інституту міста Тетяна Приходько.

“Дослідження показують, що практично 34% дорослого населення Львова мають власну автівку. Якщо ми переведемо це в абсолютні числа, то це буде 209 тисяч населення, тобто кожен 3-й львів’янин має власне авто”, — каже соціологиня Тетяна Приходько.

Наразі в місті є приблизно 1300 платних паркомісць. Наприклад, на вулиці Валовій година паркування однієї машини вартує 25 гривень.

“На початку цього року було створено 5 зон в місті. Це зонування платного паркування, яке власне працює відцентрово. Чим ближче до центру, тим більша ціна”, — каже начальник міського управління транспорту Орест Олеськів.

Галина Петришин завідує кафедрою містобудування у Львівській політехніці. Розповідає, ще 6 років тому науковці почали досліджувати, де у Львові можна збудувати паркінги.

“Потрібно зробити паркінги при ближніх під’їздах до центру. Для прикладу якщо їхати з Чорновола, то починаючи від Куліша, десь в тому районі робити багаторівневі паркінги. І всі люди, які накопичуються з північного напрямку, залишають машини, а далі поїдуть громадським транспортом, або пройдуть пішки. Так треба зробити по колу”, — каже завідувачка кафедри містобудування Львівської політехніки Галина Петришин.

Два роки тому у Львові хотіли збудувати підземний паркінг поруч з Університетом Франка. За словами речника університету Олега Вівчарика, тоді керівництво закладу не дозволило будівництво. Пояснювали тим, що будівля головного корпусу може почати руйнуватись. Зараз хочуть збудувати багаторівневий паркінг на площі Петрушевича.

“Він вирішує не тільки проблему паркування, але й проблему наземного паркування. Реконструкцію самої площі. З точки зору міської ради, сама реалізація триватиме близько півтора – два роки. Ми оцінюємо інвестицію порядка 10 – 11 мільйонів доларів. Більш точну цифру покаже конкурс”, — сказав керівник міського управління інвестицій та проєктів Роман Старецький.

За словами Романа Старецького, паркінг буде розрахований на 400 місць для авто. Ймовірно в першій половині 2021 вже оголосять тендер на будівництво.