П’ятниця, 30 Вересня

На місці фонтану “Кульбаба” у Львові виявили людські останки

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

У центрі Львова на площі Галицькій, на місці демонтованого фонтану “Кульбаба”, археологи “Рятівної археологічної служби” продовжують дослідження. Науковцям вдалося віднайти мури давнього костелу та яму з людськими кістками, які, очевидно, були перепоховані, пише Гал-інфо.

Про це 26 червня повідомив археологи, працівник Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України, археолог Микола Шніцар.

Нагадаємо, виявлені давні мури, що є фундаментом давнього костелу Воздвиження Чесного Хреста, спорудженого у 1539 році, свідчать про те, що це була не маленька капличка, а великий костел.

«Ми вже на цій ділянці повністю розкрили площу костелу на рівні коронок збережених фундаментів, але, як з’ясувалось, костел мав більші розміри, чим ми припускали. Він тягнеться у бік корпусу «Львівської Політехніки». Зараз ми не маємо можливості там працювати. Сподіваюсь, що нам вдасться закласти шурфи і подивитися, мав він симетричні грані чи мав таку форму, як ми думаємо», – сказав Микола Шніцар.

© galinfo.com.ua

За його словами, попередньо археологи встановили, що костел був гранчастий, восьмикутний і грані його були симетричними.

«Виглядає так, що притвор був дещо пізніше добудований, але чи це було у ХVІІ, чи у ХVІІІ ст. сказати складно. Дослідження тривають. Наразі ми лише розкрили коронки фундаментів і будемо закладати шурфи біля фундаментів, щоб дійти до материкової поверхні. Це мало б нам допомогти з’ясувати ситуацію з будівельними процесами», – сказав Микола Шніцар.

Як зазначив археолог, наразі цілісні та збережені поховання археологам не траплялися, хоч і відомо, що біля костелу був цвинтар.

«Очевидно, що цвинтар був. Маємо чимало людських кісток у тих перемішаних нашаруваннях, які пов’язані із розбиранням самого костелу в кінці ХVІІІ ст., та з побудовою фонтану «Світезянка» наприкінці ХІХ ст. У цих порушених нашаруваннях трапляються людські кістки. Наразі виглядає так, що є яма з перепохованими людськими останками, але ми її ще не розчистили», – розповів Микола Шніцар.

На сьогодні археологи вже виявили три людських черепа.

© galinfo.com.ua

Додамо, що археологічні дослідження від самого початку не були передбачені проектом реконструкції фонтану «Кульбаба» на площі Галицькій. До того ж, Галицька районна адміністрація досі не уклала з археологами угоду на проведення досліджень.

Нагадаємо, що костел Воздвиження Чесного Хреста був споруджений навпроти Галицької брами до міста. Його побудували у 1530-х роках, а розібрали наприкінці XVIII ст. разом з міськими укріпленнями. Відомо, що при церкві був невеликий цвинтар.

Share.