На місці будівництва Північної об’їзної Львова виявили срібні римські динарії, яким 2000 років

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Під час досліджень на місці проектованого будівництва Північної об’їзної Львова біля села Малі Підліски працівники науково-дослідного центру “Рятівна археологічна служба” виявили чотири справжніх срібних римських динарії і один фальшивий, субератний динарій, яким майже дві тисячі років. Про це пише повідомляє Науково-дослідний центр.

Відзначається, що римські монети, які датуються I-II століттям нашої ери пролежали в землі в околицях Львова майже дві тисячі років.

“На трьох срібних динаріях збереглися навіть портрети імператорів Стародавнього Риму. А ось фальшивий динарій сильно потерся”, – йдеться в повідомленні.

Ці монети потрапили в Україну з Стародавнього Риму. У I-II століттях нашої ери племена, які жили на території України, користувалися ними як засобом платежу.

За словами молодшого наукового співробітника центру “Рятівна археологічна служба” Юрія Ревера, це одні з перших монет, які місцеве населення використовувало в якості грошей, а не в якості прикрас.

На лицьовій стороні римських динаріїв зображували портрет імператора, а на зворотному – богів або богинь.

Археолог також зазначив, що одну монету не вдалося ідентифікувати, вона погано збереглася. Її виготовили з міді, але на ній можна розглянути залишки срібла.

Також велику цікавість науковців викликає і знайдений фальшивий динарій.

«Цe свiдчить, щo фaльшyвaння мoнeт з’явилoся вiд сaмoгo пoчaткy кaрбyвaння грoшeй. Як тiльки з’явилися пeршi мoнeти, з’явилися люди, якi нaмaгaлися їх фaльшyвaти. Згiднo з рiзними дoслiджeннями, приблизнo 3-5% вiд спрaвжнiх динaрiїв вигoтoвлялися сyбeрaтними, тoбтo фaльшивими, бeзпoсeрeдньo в сaмих мoнeтних двoрaх, дe мaли кaрбyвaтися виключнo спрaвжнi динaрiї», – дoдaв Рeвeрa.