П’ятниця, 2 Грудня

На Львівщині вирощують сотні тисяч дерев для оновлення Карпат

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Боринське лісове господарство на Турківщині – друге за обсягами в області, яке продукує садивний матеріал із закритою кореневою системою.

Говорячи про лісову галузь, часто акцентуємо увагу на проблемних питаннях, зокрема рубці лісів. На цьому підприємстві можемо спостерігати позитивні моменти, адже у трьох теплицях вирощують саджанці для відновлення лісу.

У рік тут реалізують близько 300 000 саджанців із закритою кориневою системою, які використовують для відтворення генетично стійких ялицево-букових лісів, збільшення їх площ, покращення якості та продуктивності, забезпечення стійкості до шкідників та хвoроб. Також вирощують близько 150 тисяч декоративних насаджень для озеленення регіону та подальшого збуту.

Лісівники кажуть, використання садивного матеріалу із закритою кориневою системою – це практично 100% приживлюваність рослин на лісокультурних площах.

Функціонування цього господарства підтримується з обласного бюджету. Цьогоріч за обласні кошти (кошти платників податків) здійснили реконструкцію лісорозсадника, придбали та встановили обладнання для теплопостачання теплиць. Для розширення площ та збільшення кількості вирощеного садивного матеріалу необхідні кошти, тому наступного року планують збільшити фінансування лісорозсадницької справи Боринського лісового господарства.

Примітно, що одразу біля Львова знаходиться підприємство «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр», де вирощують саджанці дерев для озеленення карпатських лісів та основних лісоутворюючих порід Львівщини. Розміщений він у Брюховичах.