Понеділок, 22 Липня

На Львівщині планують збудувати 5 ТЕС на біопаливі, нові електростанції та установки для зберігання електроенергії

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

На Львівщині планують збудувати п’ять ТЕС на біопаливі, нові електростанції та установки для зберігання електроенергії. Проєкт планують реалізувати за три роки. Про це йдеться у презентації, оприлюдненій на сторінках Рава-Русьої, Пустомитівської та Добросинсько-Магерівської ОТГ.

Мінекономіки розробило бізнес-модель розвитку малої генерації – “Інвестиції в генеруючі потужності”, згідно з якою в Україні протягом трьох років планують збудувати нові електростанції на біопаливі, високоманеврені електростанції та установки для зберігання електроенергії.

Зокрема, всього в Україні планують збудувати 55 ТЕС на біопалеві, з яких 5 знаходитимуться на території Львівської області. У проєкт мають інвестувати 35 млн дол. – “економічний ефект базується на припущенні про продаж електроенергії за середніми ринковими цінами та використання майже безкоштовного джерела палива”.

Також за 2-3 роки в Україні мають збудувати 70 високоманеврених електростанцій, інвестувавши в проєкт 11 млн дол. На Львівщині планують розташувати 4 такі електростанції – “економічний ефект базується на припущенні, що в години пік електроенергія продається лише за високими цінами (> 200 доларів за МВт-год).

Крім цього, проєктом передбачено зведення 40 установок зберігання електроенергії вартістю 9 млн дол., з яких 3 будуть на Львівщині.

“Українська енергосистема потребує приватних інвестицій у нові високотехнологічні балансуючі потужності. Це дозволить підтримувати енергосистему в працездатному стані при збільшенні частки відновлюваної енергії в структурі виробництва” – йдеться у повідомленні.


Додамо, у 2021 році сумарна потужність альтернативних джерел електричної та теплової енергії на Львівщині становила 26,8% від потужності усіх джерел.