На Львівщині планують відновити костел Святого Валентина

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Відновити закинутий костел Святого Валентина просять мешканці села Раковець. На сьогодні залишилися тільки стіни святині, хоча донедавна будівля була вкрита керамічною черепицею. У Раковці є невелика громада римо-католиків, яка намагається врятувати костел, відбудувавши його, проте, їм потрібна допомога, пише Суспільне.

Наталія Джурелюк 15 років тому переїхала зі Львова у Раковець. Каже, відтоді почала цікавитись історією цього села. Увагу жінки привернув місцевий закинутий Костел. За словами Наталії, він був цінним для поляків.

“Ще були громади католиків та поляків, але був один інцидент: під час великого свята оточили цей храм і хотіли всіх поляків розстріляти. Місцеві дали викуп і їх відпустили, але на наступний день всі виїхали, в якому напрямку — ніхто не знає. Відповідно, громади не було і він закрився”, — розповідає місцева жителька Наталія Джурелюк.

Над захристією збереглась стеля, прикрашена золотими зірками та статуя Матері Божої, яку перенесли у сусідній храм.

“Вівтарів в римо-католиків немає, тільки ставилися ікони. Приміщення, де переодягалися священники, дуже цікавий нюанс: дашок залишився, колись не було мікрофонів і звуку, а треба було донести до людей у храмі. І в римо-католицьких храмах будували підвищення, до трибуни, туди виходив священник і звук розгортався по всьому храму”, — каже місцева мешканка Наталія Джурелюк.

Дослідник пам’яток Львівщини Андрій Риштун каже, храм дуже важливий для розвитку туризму Львівщини.

“Дехто може сказати, що не часі, але це не так. От зруйнується костел Святого Валентина, вдумайтесь тільки в назву. Туди хоч раз на рік, але людей точно багато приїде, і це питання розвитку місцевих громад, розвитку туризму, можна маршрути організовувати, туристів з Польщі возити”, — каже дослідник розвитку туризму Львівщини.

За словами заступника голови Солонківської територіальної громади Андрія Жидачка, після закінчення війни планують подати заявку на грант, аби відновити зруйновану пам’ятку.

“Транскордонна програма, яка фінансується Європейським Союзом і є ще Український культурний фонд, вони також цим зацікавлені, подаватимемо туди заявки”, — каже заступник голови Солонківської територіальної громади Андрій Жидачак.