На Львівщині невідомі збирають врожай фермерів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Пайовики з села Ожидів у Буському районі Львівщини повідомили, що вирощений ними врожай картоплі збирають невідомі їм особи. Там зібралось два десятка селян. Про це ідеться в сюжеті Діло.

Свої паї ще навесні вони здали в оренду фермерському господарству «Ожидівські лани», за що мали б восени одержати і фінансову компенсацію, і частку від вирощеної агрокультури. Проте, декілька днів тому довідались — їх урожай уже збирають та вивозять з поля.

«Приїхали чужі люди, яких ми не знаємо, не знаю кримiнaльники-не кримінальники, хто вони такі є, забирають силою ту картоплю нашу. Наїжджають на нас люди, чужі, не знати звідки приїхали, без документів, без нічого», –розповів власник паю біля села Ожидів Юрій Андрусяк.

Директорка господарства «Ожидівські лани» Любов Когут, що орендує паї у селян, каже, вибирають картоплю у полі зовсім не її працівники, а справжні рeйдери.

«На даний момент нами зафіксовано, що вивезено вже п’ятнадцять машин з картоплею. У підрахунку то становить десь близько 2 мільйони гривень. Зате люди зібралися щоб відстояти свої паї, щоб ми змогли виплатити їм гроші»,–додала Любов Когут Голова ФГ « Ожидівські лани».

Як вдалося з’ясувати журналістам, офіційною причиною того, що невідомі люди збирають чужий урожай, є фінансові стосунки між компанією «Седна-Агро» з Черкащини та «Аіко» з Львівщини. Попри те, що жодна з них не має прямого юридичного стосунку ні до цих полів, ні до господарства «Ожидівські лани» у суперечці на мільйони гривень страждають звичайні селяни, які всього лиш здали свої поля в оренду. Тепер закoнність дій усіх сторін кoнфлікту перевірятимуть правoохоронці.

«На жаль, ми маємо таку ситуацію, де ні «Ожидівські лани», ні власники земельних паїв не мають змоги подивитись документи, їм не надають можливості з ними ознайомитись, мотивуючи це тим, що вони не є стороною виконавчого провадження. Ми в будь якому випадку чекаємо належного реагування від органів поліції, в будь якому випадку чекаємо швидкого реагування від органів прoкyратури», — зазначив представник ФГ «Ожидівські Лани» Олександр Попко.

Тим часом селяни продовжують блокувати техніку на своїх полях та зобов’язали правoохоронців викликати на місце приватного виконавця, який приїхав затемна та без відповідних документів.

Share.