П’ятниця, 17 Вересня

На Львівщині селяни оголосили голодування, вимагаючи відремонтувати дорогу

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На Львівщині третій день підряд триває акція протесту за проведення ремонту місцевої дороги Мшанець – Стрілки. Селяни сіл, через які пролягає дорога, перекривають трасу міжнародного значення Львів – Ужгород.

Мешканці вимагають відремонтувати 17 км траси, що сполучає половину ОТГ з опорною лікарнею. Djyf з’єднує 11 сіл у Старосамбірському районі.

Скрін з минулорічного відео

Наразі прокладають лише 700 м, тож мешканці 11 сіл, які три тижні тому вже перекривали дорогу майже сім днів підряд, просять відремонтувати ще 4,25 км та виділити кошти на решту 13 км.

700 метрів дороги, яку майже відремонтували днями, вони називають насмішкою.

Троє жінок та священник Роман Гром оголосили голодування.

«Жодної реакції від влади. Учора акція відбувалася цілий день від 9:00 до 18:00 – реакції нуль. Ніхто до нас не виїхав, ніхто навіть не дзвонив», – розповів Роман Гром.

За словами директора Обласного дорожнього департаменту, Ореста Шуліковського, в кінці червня вони надіслали запит в Державну агенцію автомобільних доріг з проханням надати додаткових грошей на цю дорогу, але відповіді поки нема.

Дорога Мшанець-Стрілки умовно поділена на дві частини – протяжністю 4,25 км та 12,9 км. Друга ділянка – довша і проблемніша. Потребує залучення значно більших коштів – 269 млн грн. На першу треба 18 млн гривень, а зараз виділено лише 2 млн, які вже вичерпали.

До слова, минулого року у мережі опублікували кавер-відео на популярну пісню гурту Kazka, аби привернути увагу до аварійної дороги місцевого значення Мшанець – Стрілки на Львівщині.

Ремонтні роботи повинні були розпочати у травні-червні, однак відклали через відсутність коштів. А 5 серпня 2019 року отець Роман Гром опублікував на своїй сторінці у Фейсбук ще одне відео.

Шок! Сенсація! Дотепер це не вдавалося нікому! Діти із Старосамбірщини дізналися те, про що вже 30 років не може здогадатися місцевий автодор: вони взнали, з чого починається дорога…Насправді робота автодору на жахливому відтинку «дороги» Лопушанка Хомина – Мшанець протягом усього часу незалежності України – це просто знущання над людьми. У попередніх відео ви бачили, якою глиною з місцевої річки зрідка вони латають ями. А весь інший поточний ремонт – це проїзд грейдера по «дорозі», внаслідок якого вздовж узбіччя робляться горби. Після дощу ще довгий час дорога поповнює перелік річок – через ці горби вода не має можливості стекти у зарослий вербою кювет. Так-сяк розрівняна грейдером, через тиждень вона розмокає, перетворюючись у стабільно жахливий напрямок. Закономірність дуже проста: місцевий автодор відмиває гроші, а дощ змиває дорогу до 11 сіл. Markiyan MalskyyАндрій ЛопушанськийВолодимир ЗеленськийСлавомир НовакСтаросамбірська районна державна адміністраціяСтаросамбірська районна радаУкравтодорДорога Мшанець-СтрілкиВідео на ютубі: https://youtu.be/ysfp70VMztU

Gepostet von Roman Hrom am Montag, 5. August 2019

Тодішній керівник департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку ЛОДА Роман Кокотайло пояснював, що Старосамбірська РДА не внесла у титульні списки ремонтів на 2019 рік аварійну дорогу, тож її можуть відремонтувати найімовірніше у 2020 році.

На початку червня цього року місцеві мешканці уже перекривали дорогу у знак протесту. 10 липня на одній з ділянок цієї дороги розпочали ремонт.

Share.