Четвер, 29 Вересня

На Грибовицькому сміттєзвалищі активно відновлюється природа

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Спільнота львівських дигерів (дослідники підземель та промислових територій) 24 червня оприлюднили на своєму форумі свіжі фотографії з Грибовицького полігону ТПВ, який не працює уже три роки. Судячи з фото, за цей час територія колишнього полігону ТПВ суттєво змінилася, стала зеленішою, передає Zaxid.net.

© explorer.lviv.ua

На Грибовицький полігон перестали вивозити сміття у 2016 році після обвалу, що забрав життя чотирьох людей. За три роки на сміттєзвалищі не проводили роботи з рекультивації, однак полігон став виглядати значно краще. Судячи з опублікованих 24 червня на форумі Explorer.lviv.ua фото, територія сміттєзвалище активно заростає травою, чагарниками та квітами. За словами учасників спільноти дигерів, сміття, яке ще де-не-де видніється на полігоні, уже не виділяє неприємних запахів.

© explorer.lviv.ua

Зазначимо, що найближчим часом на Грибовицькому полігоні розпочнуть лише перший етап рекультивації. Зокрема, тут встановлять систему дегазації, вирівняють тіло сміттєзвалища та накриють його спеціальним багатошаровим екраном. Загалом рекультивація полігону триватиме 4-5 років. За цей час територія сміттєзвалища перетвориться у великий сквер.

© explorer.lviv.ua

Нагадаємо, торік на Грибовицькому полігоні переоснастили станцію очистки фільтратів, збільшивши її продуктивність до 250 м3 на добу. Також на сміттєзвалищі роботи влаштували 15 моніторингових газових свердловин та виконали роботи з посилення дамби.

© explorer.lviv.ua

© explorer.lviv.ua

Share.