Середа, 24 Квітня

На ЧС-2019 із зимових видів спорту параолімпійська збірна України посіла перше місце

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Українські паралімпійці тріумфально повернулись додому з чемпіонату світу-2019 із зимових видів спорту, що завершився у Канаді. Наша збірна виборола 42 медалі та посіла перше місце у загальнокомандному заліку, повідомляє Національний комітет спорту інвалідів України.

Національна паралімпійська збірна України з зимових видів спорту з 42-ма нагородами (9 золотих, 16 срібних та 17 бронзових медалей) стала першою на чемпіонаті світу-2019, що проходив у канадському місті Прінс Джордж.26 лютого наші паралімпійці повернулись додому, де їх урочисто зустріли в аеропорту Бориспіль.

© facebook.com/NationalSportsCommitteeOfTheDisabledOfUkraine

Зауважимо, що у всі змагальні дні, українські паралімпійці ні разу не поступилися першим місцем у загальнокомандному заліку. Зокрема, в останній день змагань, наші спортсмени вибороли у лижних перегонах (довга дистанція) чотири медалі: дві срібні та дві бронзові.

Загалом 13 із 19 спортсменів, які презентували Україну на цьому чемпіонаті світу, вибороли високі нагороди, сім з них – золоті.

Найбільше медалей у складі збірної України здобули Людмила Ляшенко, Тарас Радь і Оксана Шишкова. Одразу чотири золоті медалі у Людмили Ляшенко (три у біатлоні та одна у лижних перегонах).

•  Ляшенко Людмила – у здобутку 7 високих нагород, з яких 4 золоті медалі (!) (у тому числі 3 золоті медалі з біатлону, 1 золота з лижних перегонів), 2 срібні та 1 бронзова медалі з лижних перегонів;
  • Радь Тарас – у здобутку 6 високих нагород, з яких 3 золоті медалі з біатлону, 1 срібна та 2 бронзові медалі з лижних перегонів;
  • Шишкова Оксана – у здобутку 6 високих нагород, 1 золота, 2 срібні з лижних перегонів, 3 бронзові медалі у біатлоні.

Окремо хочеться відзначити виступ дебютантівКравчук Василь вперше виборов бронзову нагороду чемпіонату світу, а Капустей Андріана завоювала 2 бронзові нагороди.

Загалом на чемпіонаті світу у Канаді національна паралімпійська збірна команда України з зимових видів спорту була представлена 29 українськими спортсменами, з яких 11 осіб – з ураженнями опорно-рухового апарату та 8 осіб – з порушеннями зору, а також 10 спортсменів – гайди (спортсмени-лідери). 76 % збірної команди – чоловіки, а жінки – 24 %.

Національна паралімпійська збірна команда представлена 11 регіонами України (Вінницька, Волинська, Закарпатська, Київська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Тернопільська, Чернігівська, Львівська області та м. Київ).

У складі команди – 3 спортсмени-дебютанти чемпіонату,  що складає 10 % від загальної кількості учасників, а також досвідчені майстри лижних перегонівта біатлону, які неодноразово захищали честь України на міжнародних спортивних форумах: серед членів національної паралімпійської збірної команди України  увійшло 7 заслужених майстрів спорту України, 5 майстрів спорту України міжнародного класу та 10 майстрів спорту України.

Середній вік спортсменів – 26,5 років. Наймолодша учасниця збірної – шістнадцятирічна спортсменка з порушенням зору з Закарпатського регіону – Капустей Андріана (взяла 2 бронзові нагороди з біатлону у середній дистанції та спринті), а найстаршому учаснику – Лук’яненко Віталію (Харківська обл., порушення зору) – 40 років (який виборов 2 нагороди з біатлону, з яких 1 золота з вільного стилю та 1 бронзова у середній дистанції).

У змагальному сезоні 2018 – 2019 років національна збірна команда вже взяла участь у 2 кубках світу та 1 чемпіонаті світу, виборовши  107 нагород, з яких  20 золотих, 44 срібна та 43 бронзових медалей:

Кілька днів відпочинку і вже скоро, з 3 по 9 березня, команда братиме участь у чемпіонаті України з зимових видів спорту, який пройде на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру (с. Верхнє, Турківського району, Львівської обл.), і одразу по його завершенню візьме участь у останньому змаганні сезону 2018 – 2019 у кубку світу, який відбудеться з 10 по 18 березня у м. Саппоро (Японія).