Середа, 29 Вересня

МВС і Нацполіція хочуть посилити покарання за блокування доріг

Pinterest LinkedIn Tumblr +

МВС і Нацполіція виступили за посилення відповідальності осіб за блокування доріг.

Про це на нараді в Офісі генпрокурора повідомив голова Національної поліції Ігор Клименко, передає кореспондент Укрінформу.

“Міністерство внутрішніх справ і Нацполіція ініціювали внесення змін до законодавства в частині посилення відповідальності за блокування транспортних комунікацій”, – каже Клименко.

За словами голови Нацполіції, одні з найчисленніших є масові акції, які проводяться з метою привернути уваги керівництва держави до проблем формування територіальних громад.

З початку року відбулося кілька сотень таких акцій, участь в яких взяли понад 11 тисяч громадян, і при цьому невдоволені запропонованими принципами формування ОТГ учасники акції «взяли за звичку» перекривати дороги.

“Чи не кожна друга акція проводиться саме у такий спосіб. У порівнянні з минулим роком, кількість масових акцій з перекриттям доріг збільшилася вдвічі. Очевидно, що така форма протесту вкрай негативно впливає на життєдіяльність населення і призводить до значних фінансових втрат”, – зазначив Клименко.

Водночас він не уточнив, на скільки пропонується посилити відповідальність за блокування транспортних комунікацій.

Як повідомлялося, нині у Кримінальному кодексу передбачено, що блокування транспортних комунікацій шляхом влаштування перешкод карається штрафом від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років (стаття 279).

Share.