Вівторок, 9 Серпня

Музей «Територія терору» отримав 5 горельєфів з демонтованого Монументу Слави

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

У музей «Територія терору» передали 5 горельєфів демонтованих з аварійної стели Монументу Слави. Як повідомила директор музею Ольга Гончар, буде проведене дослідження цих елементів та визначено як в подальшому їх експонувати, інформує прес-служба міста.

Фото: Олександр Мазуренко / city-adm.lviv.ua

«Вчора ввечері нам передали останні горельєфи зі стели Монументу Слави. Тому з цього часу вони будуть зберігатися у нашому музеї. Ми проведемо дослідження цих елементів і продумаємо як цікавіше їх експонувати — зробити цікавий проект, дискусію чи ворк-шоп, дослідимо, які у світі є цікаві прецеденти таких проектів, запросимо цікавих спікерів до співпраці.

Фото: Олександр Мазуренко / city-adm.lviv.ua

Наш музей дуже радий, що місто доручило саме нам зберігати ці елементи. Є рішення № 163 Львівської міської ради про їх передачу нашому музею. Тому хочемо показати, що українські музеї мають не боятися приймати такі об’єкти, бути активними, створювати дискусії навколо таких об’єктів і досліджувати їх, адже вони мають мистецьку і історичну цінність”, — розповіла Ольга Гончар, директор музею «Територія терору»

Фото: Олександр Мазуренко / city-adm.lviv.ua

За її словами 5 горельєфів з Монументу Слави символізують головні роди військ: піхотинець, танкіст, артилерист, льотчик і матрос. Оскільки об’єкти великого розміру, то необхідно буде визначити місце, де можна їх експонувати, і щоб вони були захищені від погодних умов.

Фото: Олександр Мазуренко / city-adm.lviv.ua

«Це об’єкти висотою понад 4 метри і більше метра ширина. Матеріал, з якого ці горельєфи були зроблені, очевидно, бронза. Варто буде провести мистецтвознавчу експертизу, оскільки автори цих горельєфів досить відомі люди. Ця експертиза буде потрібна як майбутньому поколінню так і нашому музею», — відзначив Тарас Різун, головний зберігач фондів музею «Територія терору».

Нагадаємо, відповідно до розпорядження міського голови Львова № 202 від 17 травня 2017 р., розглянувши звернення Почесного громадянина міста Львова, письменника, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, учасника національного та правозахисного руху, політв’язня радянських таборів Ігоря Калинця, було створено робочу групу для розгляду пропозицій і вирішення питання експонування пам’ятника Монумент Слави на вул. Стрийській. Очолює робочу групу Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.

Відбулося декілька засідань робочої групи. Під час одного з них було озвучено, що частина елементів конструкції пам’ятника Монумент Слави знаходиться в гостро аварійному стані.

Відтак 23 лютого 2018 року виконавчий комітет затвердив рішення «Про вжиття заходів з усунення аварійності Монумента бойової слави радянських збройних сил на вул. Стрийській», відповідно до якого Галицька районна адміністрація визначена замовником проведення першочергових протиаварійних робіт Монументу Слави. Мова йде про стелу, заввишки 30 метрів, де було виявлено гостроаварійні елементи.

Відповідно було замовлено дослідження у НУ «Львівська політехніка», щодо технічного стану ключових конструкцій пам’ятника.

21 січня 2019 року Галицька РА підписала угоду з ФОП Роман Хома на демонтаж гостроаварійної стели Монументу Слави. Підрядник провів монтаж риштування та розпочав роботи з демонтажу.

Share.