П’ятниця, 19 Липня

“Мій будинок затоплений по дах”: до Львова прибув потяг з Херсона

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

До Львова рейсовим потягом з Херсона приїхали люди, які через обстріли та підтоплення домівок змушені були покинути місто. Херсонці розповіли Суспільному про ситуацію вдома.

Потяг “Херсон-Львів” курсує декілька разів на тиждень. До Львова ним почали прибувати херсонці, домівки яких підтоплює водою через підрив Каховської ГЕС.

Олександр розповідає, що його будинок затоплений по дах.

“От як в третій годині зірвали Каховську ГЕС, то до четвертої години вечора ми вже “випливали”. Хочемо їхати до дочки в Німеччину”, — каже чоловік.

Родина Сємєйко також виїжджає до Німеччини з Херсона. Кажуть, наважилися заради трьох дітей.

“В нас квартира на 12 поверсі, так що нам це не загрожує. А ось кум, той в річпорту, то там все плаває. Мікрорайон Корабел, низ Херсона весь затоплений”, — каже Сергій Сємєйко.

“Речі – речами, а дітей вивозимо. Все, досить там сидіти. Звичайно, ми приїдемо. Це наше місто. Це наша земля. Але на деякий час треба вивезти діток. Обстріли постійно. Паніка в людей в тих, яких підтоплює. Ми трохи вище, ми спокійно це пережили. Жаль. Дуже тваринок жаль. Всіх шкода. Все, що тоне, йде під воду – душа болить. Це не передати”, — додає Майя Сємєйко

Крім херсонського потяга, до Львова курсує ще й поїзд із Запоріжжя. Він також має евакуаційні вагони. Щодня ними виїжджають 40-50 людей, розповідає начальниця потягу Ольга Леонюк:

“Ми їздимо всю війну. Так, страшно. Ну всім страшно. Намагаємось не показувати цього, тому що у нас велика відповідальність. І обстрілюють нас. Зараз всі дуже хвилюються, що Каховське водосховище сходить, а в нас стоїть атомна недалеко від нас, 90 кілометрів. І якщо там закінчиться вода, якщо з нею щось…а ми біля неї живемо”.

У Львові готові приймати евакуйованих із Півдня України, зазначив голова міської евакуаційної комісії Євген Бойко. Для цього у місті планують розконсервувати модульні містечка. Також людей з підтоплених регіонів розселятимуть у шелтери.