Неділя, 27 Листопада

Мінрегіон оприлюднив проект поділу Львівщини на 7 районів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Мінрегіон оприлюднив й направив на погодження до облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування проект формату майбутніх районів. У Львівській області будуть сім районів замість 20: Червоноградський, Золочівський, Львівський, Дрогобицький, Яворівський, Самбірський та Стрийський. Як повідомили у Міністерстві розвитку громад та територій, наступний крок – затвердження ВР.

Відповідно до проекту, Дрогобицький район об’єднає громади з населенням 239 тис., Золочівський – 163,3 тис., Львівський – 1124,5 тис., Самбірський– 227,7 тис., Стрийський – 327,7 тис., Червоноградський – 233 тис. і Яворівський 206,9 тисяч. Утім, ще можливі зміни.

«Цей проект не є догмою. Ще вноситимуться пропозиції, які будуть обов’язково розглянуті і, якщо вони не суперечитимуть критеріям, яким мають відповідати майбутні райони, будуть враховані. Ключове – майбутні райони повинні бути оптимальними за своїми параметрами для того, щоб у них організувати ефективну систему державного управління», – прокоментував поділ заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

В Мінрегіоні звертають увагу на те, що послуги, які раніше громадяни отримували у райцентрах, надаватимуться на найближчому до людей рівні – рівні громад, як це сьогодні вже відбувається в об’єднаних громадах чи Центрах надання адміністративних послуг.

Нагадаємо, Кабмін затвердив Львівську ОТГ із Винниками та Брюховичами. До Львівської ОТГ ввійшли Львівська, Брюховицька, Винниківська, Грибовицька, Грядівська, Дублянська, Зашківська, Лисиничівська, Малехівська, Рудненська та Рясне-Руська громади. Загалом на Львівщині має бути 73 ОТГ.

Як відомо, в Україні стартував другий етап реформи децентралізації, в межах якої на Львівщині готують масштабну адміністративно-територіальну реформу, яка передбачає укрупнення районів із 20 власне до семи.