Мінкульт подав нову кандидатуру на посаду мовного омбудсмена

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Мінкульт подав нову кандидатуру на вакантну посаду уповноваженого із захисту державної мови замість львів’янина Святослава Літинського. Сам Святослав вважає це порушенням закону.

Міністерство культури та інформаційної політики вирішило рекомендувати на посаду уповноваженого з питань захисту державної мови докторку наук із державного управління, професорку Світлану Бронікову. Її кандидатуру вніс новий міністр культури Олександр Ткаченко.

Про це повідомив кандидат у мовні омбудсмени Святослав Літинський на своїй сторінці у Фейсбуці.

“Міністерство культури та інформаційної політики України подало нову кандидатуру на уповноваженого – Світлану Бронікову (замість обраного їхньою ж комісією кандидата – мене)… Кабінет міністрів України буде заслуховувати всіх трьох кандидатів, як цього і вимагає закон”, – написав Літинський.

Відповідно, у фіналі конкурсу залишилися троє претендентів: Тараса Креміня (від уповноваженої з прав людини), Світлану Бронікову (від Мінкульту) та Святослава Літинського (якого також висунули від Мін’юсту).

1 липня Кабінет Міністрів України на засіданні заслухав їх доповіді про перші кроки на посаді.

Світлана Бронікова на посаді хоче прибрати мову з «порядку денного політичних спекуляцій»; активізувати дію закону про мову та займатися «рутинною роботою».

Тарас Кремінь як мовний омбудсман планує запустити програму опанування державної мови (сприяти її розповсюдженню, реалізації творчих ініціатив, започаткувати безкоштовні курси з вивчення української мови); співпрацювати з закладами освіти і науки; підготувати пропозиції щодо забезпечення ефективної реалізації державної політики в сфері мови; розглядати скарги щодо дотримання умов закону про мову; співпрацювати з органами влади, місцевого самоврядування та громадськими організаціями.

Святослав Літинський сказав, що на цій посаді буде захищати українську мову та права громадян України на отримання державною мовою інформації та послуг у сфера суспільного життя; протягом 2-4 місяці запустить Секретаріат Уповноваженого; проводити інформаційну кампанію – роз’яснювальну роботу щодо вимог закону; співпрацювати з Кабміном; охороняти закон; моніторити виконання закону та розглядати скарги.

Остаточне рішення щодо призначення мовного обмудсмена буде ухвалено на наступному засідання Кабінету міністрів, 8-го липня.

Святослав ще не вирішив, чи звертатиметься до суду, з огляду на порушення закону, тому що, на його думку, найважливіше, аби запрацював нарешті секретаріат уповноваженого. Про це він розповів у коментарі Тvoemisto.tv.

«Я б хотів, щоб секретаріат був запущений і почав працювати – незалежно від того, хто буде обраний, звісно, щоб він не був відвертим ворогом», – каже Святослав Літинський

На питання, з чим може бути пов’язане висунення іншої кандидатури в останній момент, Святослав Літинський відповів, що важливо не рухатися по колу.

«Чому так стається, не знаю. Складається враження, що ми йдемо по колу. Минулого разу також була висунута особа, яка не мала правозахисного досвіду, хоча цього вимагає закон. Вона (Тетяна Монахова – ред.) не почала працювати і не було результату пів року. Сподіваюся, цього разу так не буде», – зрезюмував Святослав Літинський.

Share.