Медики назвали салони краси та медзаклади, де мешканців Львівщини інфікували гепатитом

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Впродовж січня-липня 2017 року у 115 мешканців Львівської області виявили вірусні гепатити. У 39 людей виявили гепатит А, у 59 – гепатит Б та у 17 – гепатит С. Про це повідомили на сайті Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України, пише Zaxid.net.

Як йдеться у повідомленні лабораторного центру, вірусний гепатит групи А за перші сім місяців цього року було виявлено у 39 мешканців Львівщини. Цей показник нижчий, ніж за аналогічний період 2016 року, коли це захворювання виявили у 49 мешканців Львівщини. Майже вдвічі знизилась захворюваність серед дітей. Цьогоріч гепатит А виявили у семи дітей, тоді як за аналогічний період минулого року – у 13.

Від початку року знизився і рівень зараження гепатитом групи В. У липні-січні 2017 року інфекцію виявили у 59 мешканців Львівщини, тоді як за аналогічний період 2016 року – у 82.

Імовірні джерела інфікування, за даними лабораторного центру МОЗ:

  • Перукарня «Шарм» (м. Львів, вул. Сихівська, 8);
  • Манікюр та педикюр у салоні «Розкіш» (м. Львів, вул. Шекавицька, 2)
  • Хірургічне відділення Дрогобицької центральної міської лікарні;
  • Гінекологічне та хірургічне відділення Київської міської клінічної лікарні;
  • Дрогобицька міська лікарня №1;
  • Стрийська залізнична лікарня;
  • Дрогобицька філія Львівського обласного центру служби крові.

У лабораторному центрі також зазначають, що у 10% випадків інфікування відбулось і під час надання послуг з манікюру та педикюру на дому. У 13,5% випадків інфікування відбулось при отриманні стоматологічних послуг. Проте адрес імовірних джерел інфікування не наводять. Ще у 10% випадків інфікування відбулось через введення наркотиків. Однак у 30,5% випадків не встановлено ймовірних джерел інфікування.

За сім місяців 2017 року на Львівщині також виявлено 17 випадків інфікування гепатитом С. За цей період 2016 року був зафіксований 21 такий випадок. Варто зазначити, що у червні 2017 року гепатит С виявили лише в однієї людини в області, а в липні не зафіксовано жодного такого випадку.

Ймовірні джерела інфікування встановлені лише у дев’яти із 17 випадків. Зокрема це:

 • гінекологічне відділення Київської лікарні швидкої медичної допомоги;
 • Український державний медико-соціальний Центр ветеранів війни;
 • манікюр у салоні на пл. Ринок у Самборі.

  У двох випадках інфікування відбулось статевим шляхом та ще в одному – через манікюр на дому. Ще двоє людей також інфікувались при введенні наркотиків.

  Для довідки: Гепатити – це загальна назва гострих хронічних запальних захворювань печінки інфекційного походження.

Share.