Понеділок, 5 Грудня

Майя Санду пeрeмoглa нa вибoрaх прeзидeнтa Молдови

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Колишня прем’єр-міністерка Молдови та лідерка партії “Дія та солідарність” Майя Санду у другому турі виграла вибори президента, інформація ЦВК Молдови.

Станом на 7:50 опрацьовано 99.86% протоколів (залишилось отримати 3 з 2143 протоколів), згідно з якими, Санду набирає 57.63% підтримки (938 390 голосів), а її опонент, чинний президент Молдови Ігор Додон 42.37% (689 980 голосів). Явка у другом турі виборів склала 53%.

Санду перемогла у першому турі виборів, Додон фінішував другим з помітним відставанням. При цьому у першому турі частка голосів на закордонних дільниця склала 11% від загального числа тих, хто взяв участь у голосуванні.

У разі обрання Санду варто розраховувати на зміни у відносинах України та Молдови – у команді Майї Санду обіцяють радикальні зміни.

“Президент Санду відкрито говоритиме, що Крим – це територія України. Це буде явною відмінністю від нинішнього президента, риторика якого негативно відбилася на відносинах”, – поясняв ЄП її однопартієць, віцеспікер парламенту Міхай Попшой.

«Соціалістична партія» виступає за зближення Молдови з Росією. Свій перший міжнародний візит у статусі президента Додон здійснив до Москви. Мая Санду – прихильниця інтеграції Молдови до Євросоюзу і НАТО.