Львівській національній філармонії присвоїли ім’я Мирослава Скорика

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 29 вересня, депутати Львівської обласної ради під час чергової сесії присвоїли Львівській національній філармонії ім’я композитора Мирослава Скорика.

«За» проголосували 50 депутатів, пише Твоє Місто.

Під час цьогорічного відзначення Дня Незалежності президент України вже анонсував заснування державної премії імені Мирослава Скорика – за вагомий внесок у розвиток музичного мистецтва.

Нагадаємо також, що до річниці смeрті видатного композитора і музикознавця, Героя України Мирослава Скорика планують звести пам’ятник на місці його поховання. Бюджетна комісія погодила виділення на спорудження монументу 700 тисяч гривень із обласного бюджету.

Нагадаємо, що Мирослав Скорик помeр 1 червня 2020 року у Києві. 3 червня в столичному патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ відбулося прощання з композитором. Похoвали Мирослава Скорика на Личаківському кладовищі у Львові.

Зазначимо, Мирослав Михайлович Скорик – український композитор і музикознавець. Герой України (2008). Він був лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, художнім керівником Національної опери України, член-кореспондентом Академії мистецтв України, кандидатом мистецтвознавства, завідувачем кафедри композиції Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка, головою Львівського відділення Спілки композиторів.

Твори Мирослава Скорика регулярно виконують в Україні, а також в Німеччині, Франції, Австрії, Голландії, Болгарії, Чехії, Польщі, Великобританії, США, Канаді та Австралії. Він часто виступав як диригент, піаніст, виконуючи власні твори.

Share.