Львівські медики видалили величезний гнійник із легені п’ятирічної дівчинки

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Медики лікарні Святого Миколая прооперували 5-річну пацієнтку з плевральним ускладненням пневмонії. Covid-19, плеврит і як наслідок – величезний гнійник у її легені. Таке зазвичай розвивається вже в людей похилого віку або хворих з імунодефіцитом. Про це повідомляє Перше ТМО Львова, пише Твоє Місто.

«Маленька Юля потрапила до нашої дитячої лікарні з правосторонньою пневмонією. Захворювання спричинене вірусною інфекцією Covid-19 та ускладнене плевритом, тобто станом, коли в навкололегеневій порожнині накопичується зайва рідина», – йдеться в повідомленні.

Через інфекцію, що почала розвиватися в цій рідині, у правій легені дівчинки утворився гнійник. А через коронавірус імунна система дівчинки не змогла впоратися з бактерією. Традиційне лікування антибіотиками та застосування дренажу Юлі не допомагали. Дівчинку лихоманило, в неї були ознаки дихальної недостатності, у дитини могла розвинутися хронічна гнійна інфекція або навіть сепсис. Так, їй провели оперативне втручання.

Під час операції спеціалісти хірургічного відділення лікарні Святого Миколая розправили легеню дівчинки та, зробивши два проколи, малоінвазивно усунули вогнище інфекції. Оперативне втручання дозволило зменшити тривалість перебування дівчинки у лікарні: уже на шосту добу Юля продовжила лікування вдома. Тепер дівчинка проходить реабілітацію та продовжує одужувати вдома.