Львівські лікарі виявили та вилікували рідкісне захворювання у молодої жінки

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Молода жінка страждала від підвищеного тиску і навіть не підозрювала: причина тому – звуження ниркової артерії.

29-річна Христина зі Львівщини більше п’яти років мала підвищений тиск. Звичайні препарати від гіпертонії їй не допомагали. Пройшовши повне обстеження в Лікарні Св. Пантелеймона, жінці діагностували стеноз (звуження) ниркової артерії.

Основними симптомами якого були постійні головні болі та погане самопочуття.

Як повідомляють у медзакладі, стеноз ниркової артерії в молодому віці є рідкісним захворюванням.

Аби полегшити життя дівчині, лікарі виконали балонну ангіопластику ниркової артерії. Місце звуження розширили спеціальним мініатюрним покритим ліками балоном, за допомогою чого відновили кровотік судин.

Операцію проводив Василь Процько.

“Часто діагностичний пошук складний, довготривалий і потребує додаткового повного обстеження всіх органів і систем з додатковою консультацією багатьох спеціалістів, оскільки проблема може бути далеко не в серці. В даному випадку в пацієнтки була звужена ниркова артерія, що й було причиною симптоматичної артеріальної гіпертензії в пацієнтки. Це звуження усунули шляхом розширення балончиком з судинного доступу, тобто через маленький прокол голкою на руці. Таким чином ліквідувавши звуження вдалося практично вилікувати пацієнтку від гіпертонії. Тепер не лише пацієнтка не буде приймати ліки від тиску, але в майбутньому вдасться уникнути таких ускладнень тривалої гіпертензії як інфаркт та інсульт і буде жити довго та щасливо”, – розповів “Ділу” Василь Процько.