Львівські хірурги прооперували дитину з рідкісним зрощенням кісток передпліччя

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У львівській лікарні св. Миколая хірурги прооперували дитину з рідкісним зрощенням кісток передпліччя – лише 350 таких випадків у світі. Від народження хлопчик не міг повертати руки долонями догори, навіть їсти в звичний спосіб не міг: через зрощені кістки йому було складно підняти до рота їжу.

Артемкові із Запорізької області – 4 роки. Ваду опорно-рухового апарату хлопчику діагностували після народження. Йдеться про радіоульнарний синостоз – вроджена вада, при якій під час внутрішньоутробного розвитку зростаються ліктеві та променеві кістки передпліччя. Такі вади в дітей важливо оперувати в ранньому віці, та через небезпеку постійних ракетних обстрілів лікувати дитину в Запоріжжі батьки не зважувались.

У Львові лікарі ортопедо-травматологічного відділення вдалися до малоінвазивного втручання без використання металевих пластин, що фіксують кістки. Завідувачка відділення Галина Гачкевич і ортопед-травматолог Мар’ян Орач виконали деротаційну остеотомію спочатку на одній, а згодом і на другій руці. Простіше кажучи, спеціалісти перетяли зрощені кістки кожної кінцівки почергово та зафіксували їх у правильному положенні, наклавши гіпсові пов’язки.

Минуло шість тижнів. Лиш тепер лікарі зняли пов’язки та оглянули оперовані ділянки. Нині Артемчик може вільно гратися іграшками. Дитина вже правильно тримає столові прибори та без додаткових зусиль може самостійно з’їсти цукерку.