Львівська капела «Дударик» отримає національний статус

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Львівській державній академічній чоловічій хоровій капелі «Дударик» надають статусу національного. Відповідний проєкт указ президента підтримав сьогодні, 16 вересня, Кабмін.

«Надати комунальному закладу Львівської обласної ради Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» з колективом-супутником хором хлопчиків статус національного й надалі іменувати його – комунальний заклад Львівської обласної ради Львівська національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» з колективом-супутником хором хлопчиків», – сказано в проєкті.

Як зазначають у Мінкульті, реалізація цих документів створить сприятливі умови для подальшого творчого розвитку капели, сприятиме розвитку культурно-мистецького життя регіону, а також забезпечить можливість у подальшому внести зміни до нормативно-правових актів в частині підвищення рівня оплати праці працівників закладу.

Зазначимо, що капела «Дударик» уже заспівала понад 10 тисяч творів на близько 4-х тисячах концертах, взяла участь у 500 літургіях, побувала із концертами у 20-ти країнах світу. Капела співає з найвидатнішими світовими оркестрами, солістами та диригентами у найпрестижніших концертних залах України і світу.

За 40 років концертної діяльності капела дала понад 2500 концертів. “Дударик” виступав у Карнегі-холі (США), Домському соборі (Рига), Соборі Паризької Богоматері (Париж), на фестивалі Vancouver-Pacific International festival Canada Place (Ванкувер, Канада). Під час своїх щорічних подорожей капела бувала з концертами у Литві, Латвії, Білорусі, РФ, Грузії, Молдові, Естонії, Угорщині, Польщі, Чехії, Словаччині, США, Канаді, Швейцарії, Австрії, Франції, Бельгії, Голландії, Італії та Ватикані.

17 жовтня 1971 року капелу заснував Микола Кацал за сприяння Українського Музичного Товариства у Львові, яку провадив впродовж 44 років. У 1989 році завдяки його старанням створили першу в Україні хорову школу. Спеціально для неї влада міста передала приміщення колишнього міського шпиталю Святого Лазаря. Ця школа стала основою розвитку «Дударика».

Донині у хоровій школі окрім уроків співу навчають сольфеджіо, музичної літератури, гри на інструментах — скрипці, гітарі, сопілці, фортепіано, бандурі та акордеоні.

Share.