П’ятниця, 29 Вересня

«Львівгаз» увійшов до групи компаній «Нафтогаз»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

«Нафтогаз України» отримав в управління пакети акцій АТ «Київоблгаз», АТ «Житомиргаз», АТ «Львівгаз». Про це йдеться у пресрелізі компанії «Газорозподільні мережі України» з посиланням на відповідне розпорядження Кабінету Міністрів.

“Функціонування під управлінням державного драйвера передбачає формування гнучкої системи комунікації з клієнтами, налагодження стабільного надання послуг і модернізацію інфраструктури. Зусилля професіоналів будуть спрямовуватись на раціональне використання енергоресурсів і забезпечення безперебійного розподілу “блакитного палива” до осель громадян, бюджетних установ і комерційних об’єктів” – йдеться у повідомленні.

Наразі управителем акцій “Львівгазу” є АТ “Державне акціонерне товариство “Чорноморнафтогаз”, а управляючою компанією – ТОВ “Газорозподільні мережі України”.

Зазначимо, для стабілізації енергетичної сфери уряд довірив “Нафтогазу” керувати пакетами акцій низки обласних і міських газорозподільних підприємств.

Також, за інформацією у ЗМІ, новим керівником АТ “Львівгаз” став Роман Калагурський, який до цього очолював управління капітального будівництва Львівської ОВА.

46-річний Роман Калагурський, який з 2021 року працював начальником управління капітального будівництва облдержадміністрації, став головою правління АТ «Львівгаз». Про це йдеться на аналітичному ресурсі YouControl.

За інформацією Львівської ОВА, Роман Калагурський у 2011 – 2012 роках був керівником служби обліку та розрахунків «Львівгазу», а впродовж 2016 – 2017 років – комерційним директором. Також у 2018 році очолював головне управління з обліку і розподілу природного газу «Тернопільгазу». Крім цього, Роман Калагурський працював у ТОВ «Водоканал Зимна Вода», АТ «Укрзалізниця», «Львіводоканалі» та «Львівобленерго». «Львівгаз» наразі не повідомляв про призначення нового керівника.

Додамо, у травні 2022 року суд передав в управління АРМА 26 регіональних операторів газорозподільчих систем, серед яких й “Львівгаз”. А у березні цього року СБУ та БЕБ провели обшуки у “Львівгазі”.

Натомість на початку травня Служба безпеки викрила масштабну схему розкрадання газу, до якої причетні підсанкційний олігарх Дмитро Фірташ і топменеджмент підконтрольних йому компаній.

Довідка: ТОВ «Газорозподільні мережі України» є управляючою компанією, під керівництвом якої функціонують під державним управлінням Кропивницька, Дніпровська та Харківська філії.

«Газорозподільні мережі України» створили у вересні 2022 за рішенням дочірньої компанії «Газ України» НАК «Нафтогаз України» для упорядкування та гармонізації газорозподільної системи України під єдиним брендом «Газмережі».

Також триває процес розширення території провадження господарської діяльності «Газмереж» з розподілу природного газу на міста Харків і Кривий Ріг.