Львів планує закупити 100 тролейбусів із автономним ходом та 100 електробусів

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

2 вересня Львів підписав контракт із концерном «Електрон» на виробництво 10 нових трамваїв. Наступним етапом є опрацювання документації на 100 нових тролейбусів із автономним ходом, купівля 100 електробусів, а також 100 автобусів, щодо придбання яких триває тендер.

Загалом місто очікує впродовж 2 років отримати 310 одиниць нового великого якісного транспорту. Про це заявив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Це перша угода, яку ми підписуємо з Європейським інвестиційним банком. Раніше відбувся міжнародний тендер на виробництво 10 трамваїв, у якому переміг „Електрон“. Це більше 20 мільйонів євро, які зайдуть на підприємство.

Наступний етап — ми опрацьовуємо документацію на 100 тролейбусів із автономним ходом спільно з Міжнародною фінансовою корпорацією, плюс 100 електробусів, але тут має долучатися приватний бізнес, а місто покриватиме певну частину відсотків. Це великий об’єм, і весь цей транспорт має вийти на вулиці. Також, звичайно, буде 100 автобусів, які зараз є в тендері», — зазначив міський голова.

Відтак, упродовж 2 наступних років нові великі автобуси повинні повністю витіснити маршрутки.

«Фактично, упродовж 2 наступних років ми мали б отримати орієнтовно 310 одиниць великого якісного транспорту. Вони додадуться до того, що є, а маршрутки відійдуть у минуле. Сьогодні вже їздять нормальні комфортні автобуси, тролейбуси. Фактично, лише Львів робить такі замовлення на Електроні. Це важливо для міста, тож робитимемо це й надалі. Також зараз робимо ремонти доріг і кільце, аби Львів був ідеально проїзним містом і ми забули про транспортні проблеми», — додав мер.

Львів вже придбав більше 194 одиниць транспорту в «Електрон», а це неповних 2 млрд грн.

Влітку 2020 року львівський «Електрон» розробив перший тролейбус з автономним ходом, який здатен працювати на акумуляторах. Перший зразок буде готовий приблизно за два місяці, його вигляд наразі тримають в таємниці.

Share.