Середа, 24 Квітня

Львів хоче купити кілька десятків вживаних трамваїв

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Вони мають замінити вагони, які нині їздять містом

Львів шукає в європейських містах старі трамвайні вагони, які можна купити і реставрувати. Попри оголошені раніше наміри міського голови Львова закуповувати пріоритетно нові трамваї «Електрон», оновлювати трамвайний парк лише ними в ЛКП «Львівелектротранс» вважають надто дорогим задоволенням. За словами речника підприємства Івана Бондара, нині йдеться про купівлю приблизно 40-50 вживаних трамваїв.

За його словами, щодня на всіх маршрутах міста у Львові їздить приблизно 70 трамваїв, і лише третина з них у доброму стані, серед яких і 10 нових «Електронів». Натомість 40-50 трамваїв треба було б замінити.

«Ми хочемо купити не будь-що, а трамваї з так званими тиристорними двигунами. Проблема усіх львівських трамваїв, окрім «Електронів», у тому, що там старе електрообладнання. Технологія наших трамваїв настільки стара, що в Європі вже списують трамваї, які мають нову технологію та електроніку нового типу. Ми хочемо знайти старі трамваї власне на цій тиристорній системі управління», – розповів у коментарі «Львівській газеті» Іван Бондар.

При цьому, зазначають у ЛКП «Львівелетротранс», вони шукають трамваї «не за космічними, а за нормальними цінами», або ж такі, які вдасться отримати в подарунок. На підприємстві наводять порівняння: якщо один «Електрон» коштує понад мільйон євро, вживані можна купити за ціною приблизно 40 тисяч євро. Щоправда, їх ще треба реставрувати.

Найбільше, за словами Івана Бондара, Львову підходять трамваї з Німеччини – через однакову ширину колії, так звану вузькоколійку (1000 мм).

Нагадаємо, Львів уже має досвід купівлі старих німецьких трамваїв. Щоправда, попередні закупівлі виявилися скандальними. У 2007 та 2008 році до Львова привезли 21 трамвай, куплений у Німеччині, виробництва чеської фірми TATRA. За один вживаний німецький трамвай місто заплатило близько 500 тисяч гривень. 1 квітня 2009 року прокуратура Львівської області порушила кримінальну справу за фактом привласнення бюджетних коштів в особливо великих розмірах службовими особами ЛКП «Львівелектротранс» і ТОВ «С», вчиненого за попередньою змовою. «Львівелектротранс» на той час очолював Андрій Федоренко, який звільнився 30 березня 2009 року. Його підозрювали у заподіянні майнової шкоди бюджету в розмірі 2 млн. 249 тис. грн. 18 березня 2016 року Андрієві Федоренку Галицький районний суд висунув підозру за ч. 5 ст. 191 ККУ.

Автор Мирослава Іваник для gazeta.lviv.ua