Лукашенко: треба було “вирішити українське питання” у 2014-15, коли в Києва “не було ні армії, ні готовності”

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Білоруський диктатор Александр Лукашенко заявив, що Мінськ і Москва мали “вирішити українське питання” у 2014-2015 роках, коли в Києва “не було ні армії, ні готовності”.

Як пише “Європейська правда” з посиланням на БелТА, таке Лукашенко мовив на засіданні засідання Ради керівників органів безпеки і спеціальних служб держав-учасниць СНД.

Самопроголошений президент Білорусі заявив, що “абсолютно згоден” із Владіміром Путіним у тому, що “не ми починали” війну в Україні, а вона взагалі “почалася задовго до 2014 року”.

“Ми бачили все, що тут відбувалося: той “коричневий” переворот, який стався, і до чого Україну підводять. Бачили, хто був в авангарді”, – сказав він, звинувативши українську владу в тому, що вона не забезпечила мирне співжиття людей.

За словами Лукашенка, якби повномасштабна війна не почалась трохи більш як рік тому, це б почалося завтра, але в гірших умовах для Росії та Білорусі.

“Усе до цього йшло. Єдина, напевно, наша помилка, що ми не розв’язали це питання у 2014-2015 роках, коли не було ні армії в України, ні готовності… Усі хотіли мирно якось урегулювати. А вони за цей час створювали боєздатні збройні сили”, – зазначив він.

Самопроголошений президент Білорусі не вперше вдається до відверто антиукраїнських заяв та дій. Ще у липні минулого року Лукашенко заявив, що він де-факто й так визнав утворення “ЛНР” і “ДНР”, а також анексію Криму Росією, і в разі необхідності видасть відповідний указ. А восени минулого року також була підписана угода про співпрацю між Мінськом та Севастополем.