П’ятниця, 17 Вересня

ЛНУ ім. Івана Франка та «Львівська політехніка» отримають збільшене фінансування від Міносвіти

Pinterest LinkedIn Tumblr +

МОН оприлюднило детальний розподіл коштів з державного бюджету між закладами вищої освіти. Всього на університети у 2020 році Міносвіти витратить 16,26 млрд грн, пише Tvoemisto.tv.

З 2020 року ЗВО фінансуються за формулою, де університети з кращими результатами діяльності отримують більше фінансування порівняно із бюджетом минулого року. Тож цьогоріч більше, аніж торік, коштів від МОН отримають НУ «Львівська політехніка» та Львівський національний університет імені Івана Франка. Ідеться про 69 і 58,3 млн грн відповідно.

«Розрахунок обсягу фінансування у 2020 році робився МОН за конкретними показниками, серед яких масштаб університету; контингент; регіональний коефіцієнт; позиції у міжнародних рейтингах; обсяг коштів на дослідження, які університет залучає від бізнесу чи з міжнародних грантів. З 2021 року до цих показників додасться працевлаштування випускників, які МОН буде відслідковувати через онлайн-систему», – кажуть в Міносвіти.

Для поступовості переходу у 2020 році були запроваджені обмеження для мінімальної та максимальної зміни бюджету кожного ЗВО – 95% та 120% від 2019 року відповідно.

Завдяки розрахунку фінансування за формулою у 2020 році 17 університетів отримали збільшення фінансування на понад 15 мільйонів гривень.

«Нова система фінансування вищої освіти стимулює університети розвиватись та відповідати на запити ринку праці. Отримавши збільшене фінансування вже цього року, вони можуть вкласти ці гроші в підвищення якості. Наприклад, збільшити заробітну плату сильним викладачам. Це підвищить їхню мотивацію та покращить якість освіти у виші», – коментує заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний.

Share.