П’ятниця, 30 Вересня

Львівські медики успішно видалили жінці 40 кілограмову пухлину

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Видалення гігантської багатокамерної кистоми на 37 літрів рідини та вагою більше 40 кілограмів. Львівські медики провели унікальну операцію та врятували життя жінки, яка потрапила до них в критичному стані. Про це інформує пресслужба Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги.

Це найбільше стороннє утворення в історії львівської медицини. До операції 35 річна пані Ірина важила 90 кг, тепер її вага зменшилася практично вдвічі. Попри жахливий стан, жінка тривалий час не зверталася до лікарів, намагаючись просто схуднути.

Ще кілька років тому їй діагностували кисту лівого яйника. Та з червня минулого року живіт почав швидко збільшуватись, їй стало складно рухатись. І два останні місяці вона уже просто не могла встати з ліжка, а через ризики перетиснення нижньої порожнистої вени змушена була постійно лежати на лівому боку.

Останнім часом жінка була повністю астенізована і кахектична, тобто кистома з’їдала всі її життєві ресурси та сили.

Львівські спеціалісти невідкладно провели комп’ютерну томографію та побачили в животі утвір розміром, якого досі не зустрічали. Тож почали готувати жінку до операції. І лише за життєвими показами медики взялись за видалення кистоми.

Операція була складною для досвідчених хірургів, гінекологів, анестезіологів та іншого медичного персоналу. Для профілактики синдрому порожнистої вени пацієнтку інтубували, тобто переводили на штучну вентиляцію легень, на боку. У положенні на боку її й оперували.

В процесі видалення кистоми у пацієнтки двічі спостерігалася гіпосистолія, тобто серце майже зупинялося в результаті перерозподілу об’єму цикрулюючої крові, тому команда анестезіологів двічі її реанімувала та повертала до життя.

Та операція, що тривала близько трьох годин, пройшла успішно. І пацієнтку на двох адреноміметиках – препаратах, що підтримують тонус судин та серцевий викид, перевели у відділення анестезіології та інтенсивної терапії.

За кілька днів стан пацієнтки стабілізувався. І зараз вона отримує весь необхідний комплекс лікувальних заходів уже в хірургічному відділенні: післяопераційне лікування, щоденні перев’язки та психологічну допомогу.

Попереду ще час тривалої реабілітації та подальше лікування, яке залежатиме від результату патогістологічного висновку.

До операційної бригади увійшли завідувач відділення гінекології та патології вагітності Борис Кривко, керівник Центру хірургії Юрій Шаваров, хірург Марія Кавка, гінеколог Юрій Смутний і завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії, анестезіолог Наталія Матолінець.

Share.