Понеділок, 8 Серпня

Львівське училище фізичної культури втретє поспіль найкраще в Україні

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Міністерство молоді та спорту України підвело підсумки роботи з олімпійських видів спорту за 2018 рік.

У рейтингу спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю перше місце у категорії училищ і коледжів фізичної культури та олімпійського резерву (вищі навчальні заклади І-ІІІ рівнів акредитації) втретє поспіль посіло Львівське училище фізичної культури.

За результатами офіційних всеукраїнських і міжнародних змагань львів’яни набрали 80374 очки і на 741 пункт випередили своїх колег з Харківського державного вищого училища фізичної культури №1 та на 4733 очки – Олімпійський коледж ім. Івана Піддубного з м. Києва.

Рейтинг спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю за 2018 рік (серед училищ фізичної культури)

1. Львівське училище фізичної культури – 80374 очки

2. Харківське державне вище училище фізичної культури №1 – 79633

3. Олімпійський коледж ім. Івана Піддубного м. Київ – 75641

4. Дніпропетровське вище училище фізичної культури – 44192

5. Харківське обласне вище училище фізичної культури – 42035

6. Броварське вище училище фізичної культури – 31592

7. Миколаївське вище училище фізичної культури – 26583

8. Херсонське вище училище фізичної культури – 25864

9. Донецьке вище училище олімпійського резерву ім.Сергія Бубки – 12865

10. Кримське вище училище олімпійського резерву – знаходиться на анексованій території

Довідка:

Львівське державне училище фізичної культури — спеціалізований навчальний заклад спортивного профілю у Львові, створений 1971 року. Училище виховало десятки чемпіонів України, призерів чемпіонатів Європи та світу з різних видів спорту.

Комплекс займає ділянку при роздоріжжі вул. Сахарова та Княгині Ольги. Складається з головного навчального корпусу — спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату спортивного профілю ІІ-ІІІ ступенів та вищого навчального закладу І рівня акредитації, що здійснює підготовку фахівців з вищою освітою за спеціальністю 5.010201 «фізичне виховання», санної естакади та тренувального поля зі штучним покриттям, гуртожитку для учнів та майбутнього спортивного залу, будівництво якого ще триває (вул. Княгині Ольги, 1).

Футбольний стадіон ЛДУФК та Академії футболу «Карпати»

За часів незалежності України слід виділити фехтувальницю Яну Шемякіну, що стала чемпіонкою ХХХ Олімпійських ігор 2012 р. у Лондоні, боксер Андрій Котельник чемпіон світу у 1-й напівсередній ваговій категорії по версії WBA, а після участі в Олімпійських іграх А. Котельник перейшов у професійний бокс; на двох Олімпіадах у Пекіні (2008) і Лондоні (2012) змагався стрибун у висоту Дмитро Дем’янюк. Високу майстерність демонструють санкарки Олена Стецьків та Анастасія Полусток, гандболістки Ірина Стельмах і Тетяна Смбатян, легкоатлети Христина Стуй і Віктор Шаповал, боксер Іван Ільницький, гравець київського «Динамо» Микола Морозюк.

Останнім часом розширилася спортивна база закладу. У 2006 р. спорудили тренувальну санну естакаду завдовжки 35 метрів зі штучним нарощуванням льоду. Від 2008 р. полем зі штучним покриттям послуговуються футболісти. Для борців облаштований великий зал з трьома килимами. Залишається недобудованим тільки спортивний зал у верхній частині території комплексу.

Патроном училища є святий Юрій, тому День училища відзначається щороку 6 травня, у день святого Юрія.

Share.