П’ятниця, 12 Серпня

Львів отримає 50 нових тролейбусів «Електрон» та 100 нових автобусів у 2020 році

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

У Львові погодили умови участі ЛКП «Львівелектротранс» та ЛК «АТП-1» у проекті «Міський громадський транспорт України», який передбачає купівлю у кредит від ЄІБ 100 великих автобусів, 10 нових трамваїв, реконструкцію вулиць Вітовського та Шевченка та відновлення ремонтних майстерень на Городоцькій. Відповідну ухвалу прийняли під час пленарного засідання ЛМР сьогодні, 29 листопада.  Про це повідомляє Tvoemisto.tv.

Термін кредиту під держгарантію становить 22 роки під 2,5%. За словами міського голови Львова Андрія Садового нові автобуси місто зможе отримати не раніше 2020 року. Він додав, що місто сприятиме, аби їх виготовленням займалося підприємство «Електронтранс».

На купівлю нових трамваїв та автобусів виділять по 12 млн євро. Під час сесії депутати висловили сумнів щодо доречності нових автобусів, у той час, як комунальні транспортні підприємства не мають очільників (учора з посади керівника ЛКП «Львівелектротранс» пішов Олег Береза, а також уже майже два роки обов’язки керівника управління транспорту виконує Олег Партика). Крім цього, ЛКП «Львівелектротранс» та ЛК «АТП-1» уже довгий час шукають водіїв на закуплені у лізинг автобуси МАЗ та Електрон, а також на вживані трамваї, які цього року придбали у Берліні.

У результаті депутати вирішили створити робочу групу, до якої увійде директорка департаменту житлового господарства та інфраструктури Ірина Маруняк, заступники міського голови Геннадій Васьків та Сергій Бабак, очільник управління транспорту Олег Партика та представники депутатського корпусу. Робоча група має запрацювати з понеділка, після чого міський голова пообіцяв не підписувати ухвалу про участь комунальних підприємств у програмі оновлення транспорту, доки депутати не отримають необхідної інформації щодо транспортної галузі Львова.

50 нових тролейбусів місто буде купувати в місцевого виробника — підприємства «Електрон». Саме це підприємство подалось на тендер. Про це повідомив під час сесії міський голова Львова Андрій Садовий. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

«50 тролейбусів буде виготовляти завод «Електрон». Відбувся тендер, подався «Електрон». Це робота для великої кількості людей. Якщо Міністерство фінансів і Європейський інвестиційний банк будуть далі системно працювати по цій угоді, то 10 нових трамваїв також може виготовити «Електрон». Це престиж підприємства, це робочі місця. Жодна країна світу не має такої ситуації, як Україна, де, на жаль, нашого виробника не підтримують. Львів — це аномалія в цьому питанні. Думаю, по тих 100 автобусах будемо робити все можливе, щоб ці кошти мали в роботі наші колеги з «Електрону», — прокоментував міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, 21 листопада 2018 року тендерний комітет ЛКП «Львівелектротранс» разом з представниками Львівської міської ради та консультантами проекту EGIS Ukraina провели відкриття пропозицій на закупівлю 50 дванадцятиметрових тролейбусів з комплектом необхідного обладнання та інструментів для ЛКП «Львівелектротранс» за кошти ЄБРР. Надійшла тільки одна пропозиція від консорціуму у складі ТОВ «Спільного українсько-німецького підприємства «Електронтранс» та ПАТ «Концерн Електрон».

Share.