Львів’янин вирощує декоративний мадагаскарський баобаб в домашніх умовах

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львів’янин та ветеран АТО Іван Гаврилко два роки тому висадив у себе вдома в горщику мадагаскарський баобаб Adansonia digitata. Про це ентузіаст написав на своїй сторінці у Фейсбуку.

Звісно, це мініатюрне вирощування рослини і воно ніколи не набуде гігантських розмірів.

Іван Гаврилко каже, що рослині вже виповнилось два роки. Вона ще досі дуже маленька і живе у горщику на підвіконні. Він пояснив, що таким повільний темп росту залежить від того, що розміщена на північній стороні вікна.

Аби надати відповідні для життя умови цій рослині, Іван Гаврилко використав спеціальний субстрат для пальм, багато дренажу та покрив пісочком поверх.

До речі, дереву дали ім’я Ґеник.

Насіння баобаба

Загалом, рослину рекомендується пересаджувати з часом в горщик діаметром не більше 12 см. Це обмежить надалі ріст маленького дерева.

Умовне фото

Баобаб може почати вилазити з горщика. Необхідно обрізати підземне потовщення кореня, каудекс, гострим ножем на половину, як показано на фото:

І про листя рослини. Після тривалої, безперервної обрізки гілок і прищіпки листя, поступово розміри листової пластинки зменшуються. Цей процес називається – дефоліація. Що навіть дуже добре для збереження пропорцій рослини, його гармонійного виду. Поступово крона баобаба вся покриється невеликими симпатичними п’ятипалим листям.

До слова, баобаб — рід дерев підродини бомбаксових, представники якого характерні для саван Африки, Мадагаскару та Австралії.

Рід названий на честь французького натураліста Мішеля Адансона (фр. Michel Adanson, 1727—1806) і налічує 8-10 видів.

За форму стовбура дорослий баобаб називають «пляшковим деревом». З м’якуша плодів роблять напій, який нагадує лимонад, звідси ще одна назва баобаба — «лимонадне дерево».

Досягає висоти від 5 до 30 м та має стовбур діаметром від 7 до 11 м. Їх темпи росту залежать від  ґрунтових вод та опадів, а максимальний вік дерев, який ґрунтується на великій гіпотезі, сягає близько 1500 років. Визначати важко, адже дерево не має вікових кілець.