Вівторок, 30 Листопада

Копійки, ложка, шпильки: львівські лікарі показали предмети, які витягли зі шлунків дітей

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Недавно Львів сколихнула новина про те, як 3-річний хлопчик проковтнув магнітні кульки і з перитонітом потрапив на операційний стіл. Хірурги Львівської міської дитячої лікарні показали експонати лікарняного музею.

“Сторонні тіла у дітей” — у лікарні зберігається стенд з усіма предметами, які доводилось діставати лікарям з черевної порожнини маленьких дослідників. У лікарняному музеї можна побачити чайну ложку, шпильки, кульчики, деталі від іграшок, ковпачки від ручок, монети, батарейки, іграшкові перстні, розповідає Варта.

Фото: pravdatutlviv.com

Лікар-ендоскопіст, Віктор Анатолійович Іванців розповів, яким чином рятують дітей, що проковтнули сторонні предмети. Відбувається це все під загальним наркозом. Діти повинні оперуватись з допомогою сучасного анестезіологічного супроводу, щоб якісно видалити стороннє тіло.

На прикладі трисантиметрового магніту він продемонстрував, як лікарям доводиться видаляти такі предмети. Віктор Іванців показав, наскільки магніти ускладнюють роботу лікаря, так як намагнічуються ламелі приладу, яким дістається такий предмет зі шлунку. Як з’ясувалося, магніт був не просто експонатом для демонстрації. Його так само діставали зі шлунку дитини.

“Як ви думаєте, як такий предмет потрапив у шлунок трирічної дитини? А виявилось, що батько взяв на руки хлопчика, підійшов до холодильника і дитина знімає рукою цей магніт та тягне до рота. Дитина в той момент їла крекер, тому батько не зреагував, побачивши, що дитина поклала щось і жує”, — каже лікар.

На питання, що зі стенду музею було найнебезпечнішим для здоров’я дитини, лікар показав предмет декору, який витягли зі шлунку п’ятимісячної дитини.

Фото: Галнет..fm

“Батьки часто чіпляють дітям всіляки прикраси, амулети, хрестики, вважаючи, що вони захищають від чогось злого. Один з таких амулетів призвів до того, що дитина ледь не втратила своє життя. Дитина зірвала ланцюжок і поклала хрестик до рота. Найнебезпечніше було те, що гострим кінцем воно вперлося в стінку шлунка”, — розповів лікар.

З питань, що займає левову частку небезпечної колекції — це однозначно монети. Вони найбільш доступні для дитячих рук. “Декори, якими прикрашають дітей — це речі, на які я б хотів звернути особливу увагу батьків. Кульчики, заколки, сережки, кліпси для волосся. Діти знімають ці всі предмети, і також кладуть до рота. Потім потрапляють до нас”, — розповів він.

Пальму першості серед найбільш небезпечних предметів зайняли батарейки та неодимові магніти, які найбільш важче діставати.

Лікар продемонстрував предмети, з допомогою яких доводиться рятувати пацієнтів.

Фото: varta1.com.ua

Також лікар пригадав, як 16-річна дівчина проковтнула чайну ложку. “Дівчина була скрипалькою і мала готуватися до конкурсу. Мама зробила їй зауваження, що та не готується, а лише їсть солодке. Відтак дівчина вирішила викликати блювання, запхала ложку в горло і проковтнула. Ложку цю ми мусили витягати ендоскопом, – пояснює співрозмовник.

Фото: lvivpost.net

“Також доводилося витягати в дітей шуруп від спінера, свисток, стругачку, курячі кістки, голки, дерев’яні шпички”, пише Львівська пошта.

Або була ціла частинка від іграшки-спіне­ра, яким бавилася 14-річна дівчин­ка.

Лікар показує фото рентгенів­ського знімка. У стравоході — відкри­та шпилька, яку проковтнула шес­тимісячна дівчинка. Витягати її було дуже складно (працювали троє ен­доскопістів, які використовували су­часний прилад — відеоендоскоп). Лікарі стягнули шпильку у шлунок, розвернули її тупим кінцем (гострим донизу) і поволі витягнули її назовні. На іншій фотографії у шлунку просві­чується натільний хрестик.

Фото: Високий замок

Різні сторонні предмети діти запихають не лише до рота, а й у вуха, ніс. До прикладу, отоларинголог міської дитячої лікарні Богдан Раба пригадує, як йому доводилося витягати кісточки ягід, іграшки, шурупи, навіть траву.

Share.