Колишній посадовець Львівської митниці відсyдив у держави 4 млн грн моральної шкоди

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Шевченківський районний сyд стягнув з держави 3,9 млн гривень моральної шкоди на користь колишнього заступника начальника Львівської митниці ДФС Юрія Борисова.

Про це повідомляє ZAXID.NET.

Військова прокуратура звинувачувала посадовця у хабарництві, однак сyд його виправдав.

Юрія Борисова затримали працівники управління захисту економіки Нацполіції та військової прокуратури у власному кабінеті на хабарі у 4 тис. 950 доларів 19 січня 2017 року. Пізніше поліція звинуватила Борисова в отриманні 15 тис. доларів від кількох своїх колег за залишення їх на посадах. Тоді про перебіг цієї справи активно писали ЗМІ та тодішній головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

Юрій Борисов свою провину не визнавав. А пізніше працівники митниці, які нібито давали Борисову хабарі, заявляли у сyді, що правоохоронці психологічно тиснули на них та змусили їх писати заяви про передачу хабарів. У вересні 2018 року сyддя Галицького районного сyду Віталій Стрельбицький визнав Юрія Борисова невинним. Це рішення у лютому 2020 підтвердив Верховний сyд.

А 8 вересня Шевченківський районний сyд своїм рішенням стягнув з держави 3,9 млн грн шкоди, заподіяної Борисову військовою прокуратурою. Про це повідомив сайт «Сyдовий репортер» з посиланням на відповідне рішення.

Наразі у Держреєстрі сyдових справ оприлюднили тільки резолютивну частину рішення. Відтак аргументи сyду ще невідомі. Загалом сyд стягнув з держави 193 тис. грн втраченого заробітку, 3,7 млн грн моральної шкоди і 11,5 тис. грн сyдових витрат. Військова прокуратура може оскаржити це рішення в апеляційному сyді протягом 30 днів.

Юрій Борисов почав працювати у митниці у 90-х роках: спочатку інспектором Мостиської митниці, потім на Львівській митниці. У 2010 він очолив службу боротьби з контрабандою Рівненської митниці. У 2014 році Борисова знову перевели на Львівську митницю на посаду начальника відділу митного оформлення №1 митного поста «Краковець».

У 2016 році Борисова призначили головним держінспектором відділу провадження у справах про порушення митних правил управління протидії митним правопорушенням Львівської митниці ДФС. Він також виконував обов’язки заступника начальника Львівської митниці ДФС. А з липня 2015 по липень 2016 числився помічником-консультантом нардепа від БПП Андрія Антонищака.

Share.