Коли будуть міняти старі паперові паспорти на ID-картки та яка вартість

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

В Україні незабаром громадяни повинні будуть поміняти паспорти старого зразка на нові пластикові документи. Кабінет міністрів України подає до Верховної Ради законопроєкт про скасування паперових паспортів громадянина України і заміни їх на пластикові.

Як зазначено в законопроєкті “Про паспорт громадянина України у формі книжечки”, вимагати від громадян терміново здати паперові паспорти не будуть, проте будуть встановлені нові терміни видачі для тих, що вже видані і деяким категоріям громадян потрібно буде обмінювати паспорти на пластикові обов’язково.

Вклеювати фото в паспорт більше українці не будуть. Кабмін хоче, щоб у всіх були пластикові ID-карти. Позбавляти паперових книжок будуть поступово: в 25 і 45 років. Це затвердять законом. Якщо його приймуть, то всі паперові паспорти у формі книжечки будуть мати термін дії. Коли він закінчиться, треба буде оформити пластик.

Зараз ID картка у Державній міграційній службі коштує:

  • при оформленні ID-картки (до 20 робочих днів) — 345 гривень;
  • при оформленні ID-картки (до 10 робочих днів) — 471 гривень;

Якщо робити в ДП “Документ”, то заміна паспорта зразка 1994 року коштує 745 гривень. За терміновість доведеться заплатити ще 113 гривень.

У разі обміну замість втраченого чи пошкодженого паспорта сплачується держмито у розмірі 34 грн. (два неоподаткованих мінімуми доходів громадян).

Нові паспорти доведеться робити всім, кому виповнилося 25 і 45 років. Також можна буде поміняти в наявності в особи паспорта зразка 1994 року (за бажанням).

Далі нова ID-карта оновлюється кожні десять років. Безстроковими паперові паспорти будуть тільки у тих, хто встиг вклеїти фото в 45 років ще до прийняття нового закону.

нагадаємо, українці матимуть змогу тепер підтвердити свій податковий (ідентифікаційний) номер за допомогою ID-картки та свідоцтва про народження.

Share.