Понеділок, 6 Грудня

Кличко значно лідирує в боротьбі за посаду мера Києва

Pinterest LinkedIn Tumblr +

41,7% киян готові проголосувати за чинного мера Києва Віталія Кличка на виборах столичного голови, опитування соціологічною групою “Рейтинг” (серед тих, хто визначився з вибором). Це майже в 4 рази більший відрив, від найближчого кандидата, або більше, якщо разом взяти рейтинг усіх чотирьох кандидатів після нього.

На другій і третій сходинці – Сергій Притула з підтримкою 11,6% виборців та кандидатка від “Слуги народу” Ірина Верещук – за неї готові віддати голос 9,4% виборців. Майже стільки ж – 9% підтримки – в Андрія Пальчевського.

5,4% опитаних готові проголосувати за Олексія Гончаренка, 4,5% – за Олександра Попова (голова КМДА часів президентства Януковича), 3,5% – за Вадима Рабиновича. Ще 3,3% підтримують ексмера Києва Олександра Омельченка.

Усі інші кандидати, за даними групи “Рейтинг”, набирають менш як 3% голосів.

Моделювання другого туру мерських виборів показало, що за умови виходу до нього Віталія Кличка та будь-кого з інших потенційних кандидатів, перемогу одержав би чинний мер столиці.

У парі з Іриною Верещук – з результатом 64% проти 22%, у парі з Сергієм Притулою – 63% проти 21%, з Андрієм Пальчевським – 67% проти 20%.

Вибори до Київради

Загалом 37% опитаних кажуть, що оцінюють роботу Кличка на посаді мера на відмінно або добре, 39% – на задовільно, 22% – незадовільно.

Тут лідерами рейтингу виявилися “Європейська солідарність”, за яку готові проголосувати 19,8% тих, хто визначився з вибором, і “Слуга народу”, яка має підтримку 19,3%.

Далі слідують партії “Удар” (17,1%), “Опозиційна платформа – За життя” (8%), Батьківщина (5,7%), “Партія Шарія” (5,0%), “Голос” (4,6%), “Перемога Пальчевського” (4,5%), “Сила і честь” (3%) і “Свобода” (2,5%).

Усі інші політсили набирають менш як 2% підтримки.

Опитування проводилося 26 і 27 липня, участь у ньому взяло 2 тисячі респондентів. Похибка дослідження не перевищує 2,2%.

Share.